בית חכם ומוצרים לבישים

גם לנובו רוצה את אלכסה של אמזון אצלכם בבית

כחלק מתוכניתה האסטרטגית של אמזון להכנס לכל בית אב, הכריזה החברה, ביחד עם יצרנית המחשבים הפופולרית לנובו (Lenovo), על שיתוף פעולה ראשון המוציא את ‘אלכסה’ מהסביבה הטבעית שלה.

לנובו למעשה הציגה ‘שכפול’ של מכשיר ה’אקו’ (Echo) של אמזון, המצוייד גם הוא בעוזרת הקולית אלכסה. עיצוב המכשיר כמעט זהה למקבילה שלו מאמזון, למעט שינויים מינוריים שאמורים לשפר את יעילות המכשיר.

ה'אקו' של לנובו. מקור תמונה: יח"צ לנובו
ה’אקו’ של לנובו. מקור תמונה: יח”צ לנובו

מבחינת התפקוד, המכשיר עשוי לתפקד בדיוק כמו זה של אמזון, כאשר הוא יהיה מחובר ישירות למאגר המידע של קמעונאית הרשת. ניתן יהיה להזמין מוצרים דרך אמזון, להקריא את חדשות היום, לחפש מתכונים ואף להאזין למוזיקה. נוסף על הפונקציונאליות הבסיסית, לנובו שיפרה את המכשיר כאשר הוסיפה רמקול שמיני לעומת השבעה הקיימים בזה של אמזון. לנובו אף הבליטה מעט את המיקרופון במכשיר שלה לעומת העיצוב השטוח במקור של שותפתה ואמרה כי מדובר בעיצוב המאפשר איוורור יעיל יותר עבור מעבד Intel Atom המובנה במכשיר. עוד שינוי הניתן להבחנה במכשיר של לנובו הוא סכימת הצבעים הנעימה לעין, המזכיר בצבעיו שילוב של ‘אקו’ ו-Google Home.

לאלו מכם שמחפשים את המוצר באיכות סאונד גבוהה ביותר, לנובו דאגה גם לכם והכריזה על גרסה מעוצבת של הרמן קרדון. המחיר צפוי להיות יקר מהדגם הבסיסי אך אם אתם לא מסוגלים להתפשר על איכות סאונד, זה המכשיר בשבילכם.

lenovo-smart-assistant-alexa-21
גרסת הרמן קרדון. מקור תמונה: יח”צ לנובו.

בעקבות אותו מקרה רצח אשר התבקשה אמזון לתת עדות ממכשיר ה’אקו’ שהיה בזירה, עולה השאלה האם נתוני הפקודות הקוליות יישמרו גם הם במערכת של אמזון, או שמא לנובו תאסוף את הנתונים הללו לצרכיה השונים. השאלה עולה בעיקר כי לנובו ציינה שאת ההגדרה הראשונית עם המכשיר, תיאלצו לעשות עם אפליקצייה ייעודית מביתה.

מחיר הרמקול צפוי לעמוד על כ-130 דולרים לדגם הבסיסי, אשר מוזל בכ-50 דולרים מה’אקו’ של אמזון (180$) ושווה ערך לרמקול הביתי של גוגל. גרסת הרמן קרדון לעומת זאת תעלה כ-180 דולרים.

לכם כבר יש עוזרת אישית בבית? שתפו אותנו בשימוש שלכם

מקור
The Verge
תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close