סלולר

ביי ביי למחירים: אלקטרה רוכשת את גולן טלקום

היא הייתה מפורצות הדרך בתחום התקשורת הסלולרית, הציעה את המחירים הזולים בשוק שגרמו למפעילות המתחרות ליישר קו ולהציע מותגים מוזלים בהתאם לדרישה. ייתכן שכל זה הולך להסתיים בעקבות רכישת גולן טלקום על ידי אלקטרה צריכה.

הרכישה, שנעשתה תמורת 350 מיליון שקלים, מהווה אמנם כגלגל הצלה עבור החברה שניסתה לאתגר את שוק הסלולר, אך עבור אלקטרה צריכה זוהי דריסת רגל בתחום נוסף. בעוד שאלו חדשות טובות עבור גולן טלקום, סביר להניח שציבור משתמשי הסלולר בארץ צריך להתחיל להיות מודאג.
אחת הבעיות העיקריות של גולן בתחום היה המחסור ברווחים שנבע בעיקר מהחבילות האטרקטיביות שהציעה, אף על פי שהמדינה וויתרה לחברה על מרבית העלויות. עכשיו, לאחר הרכישה, אם אלקטרה תרצה להפוך את החברה לרווחית, מחירי חבילות הסלולר צפויים לטפס בחזרה למחירים דומים לאלה מלפני כמה שנים.

“סלקום מברכת את אלקטרה מוצרי צריכה על רכישת גולן טלקום וכניסתה לתחום התקשורת. הסכם שיתוף הרשתות מאפשר לסלקום להמשיך ולהוביל את שוק הסלולר הישראלי תוך המשך השקעה בטכנולוגיות עתידיות”. ניר שטרן, מנכ”ל סלקום.

הסכם הרכישה יתאפשר בזכות הלוואה שתקבל אלקטרה צריכה מסלקום, על סך 130 מיליון שקלים נוסף על 220 מיליון שקלים שגייסה מהבנק וההון העצמי. סלקום, שאירחה את גולן על גבי רשת הסלולר שלה, תמשיך לעשות זאת בעקבות הסכם שנחתם בין המפעילה לחברת אלקטרה, בו סוכם על איחוד רשתות לתקופה של 10 שנים לשימוש משותף ברשת דור 4 ודור 3 עבור 210-220 מיליון שקל בשנה. שתי החברות יחברו להקמת תאגיד שיקים את הרשת בשיתוף פעולה מלא עם סלקום.  גולן תמשיך להפעיל את ליבת הרשת שלה כפי שעשתה עד היום.

בעקבות הכרזת הרכישה, מניות סלקום ופרטנר עלו עלייה חדה, מה שעלול להצביע על חזרת המפעילות הותיקות למרכז מגרש המשחקים.

מה דעתכם? האם זוהי סופה של המהפכה? האם נחזור לשלם מאות שקלים על מוצר שהיום הפך להיות בסיסי בכל בית? שתפו אותנו בתגובות

תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close