טכנולוגיה ואינטרנט

ההשקעה משתלמת -הביטקוין שובר שיאים

את השם Bitcoin וודאי שמעתם בעבר, בין אם בפרסומים חיוביים, אודות מטבע אלקטרוני חדש, או אם בפרסומים שליליים, אודות האקרים ותוכנות כופר, אשר מצפינות את תכולת המחשב תמורת תשלום במטבע הנ”ל לקבלת קוד ההצפנה ולהחזיר את הקבצים למקומם.

הביטקוין, אשר נוצר בשנת 2008, להבדיל ממטבעות מוכרים, אינו מנוהל ע”י מדינה או בנק מסוים אלא בשיטה מבוזרת בתצורת תקשורת Peer to Peer.

הביטקוין (שילוב של המילים Bit – ‘סיבית’ ו Coin – ‘מטבע’) כשמו כן הוא, זהו מטבע בעל ערך ווירטואלי בלבד. מטבעות הביטקויין נשמרים במחרוזות סיביות (Bits) ומנוהלות מתוכנות מחשב יעודיות.

לטוב או לרע – נראה כי המטבע הווירטואלי ממשיך לצבור תאוצה, והבוקר, שוויו חצה את רף ה- 1000$, לאחר שלא חצה את קו זה מאז 2013.
לשם המחשת העלייה, בתחילת שנת 2016 היה ערכו של המטבע כ-450$, עך ערכו עלה בצורה מטאורית של 120 אחוזים בסוף השנה שהסתיימה לה לא מזמן.

כעת, מומחים ועוקבים בתחום, מעריכים כי שווי השוק של המטבע ימשיך לנסוק ואף יעבור את רף ה1200 דולרים בחודשים הקרובים. – אך לא הכל זהב, רבים מהמומחים מתנגדים למטבע זה, שכן ערכו זז ונע בצורה מהירה למדיי, ואינו מהווה אפיק השקעה יציב במיוחד.

אנחנו כבר השקענו את הוננו (המאוד צנוע) במטבע, ואתם?

תגיות
להמשך קריאה

יעקב תם | Yaakov Tam

Yaakov@theverifier.co.il פריק טכנולוגיה נלהב, חובב מוצרי בית חכם ואוהב לשלב ביניהם. אין לו העדפה מסויימת למערכת הפעלה כל עוד זה לא iPhone. סלולרי: Galaxy Note 9 מחשב: Apple Macbook Pro
Back to top button
Close