מחכים ל-Apple Intelligence? בטא בינואר ושחרור רק באביב הבא

גורמן מדווח כי בטא של תכונות חדשות אלה תשוחרר למפתחי iOS בינואר 2025. ההשקה המלאה לציבור תהיה כחלק מעדכון iOS 18.4, שצפוי לצאת בשלב כלשהו באביב 2025.

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

ענקית הטכנולוגיה אפל (Apple) מתכננת לשחרר חלק מהשדרוגים של שירות הבינה המלאכותית החדש שלה, Apple Intelligence, כחלק מעדכוני iOS 18 שיגיעו בסתיו הקרוב.

על פי העיתונאי מבלומברג, מארק גורמן, בעדכון השבועי שלו, חלק משדרוגי Apple Intelligence עבור העוזרת הקולית סירי, שהושקה לראשונה בשנת 2012, יגיעו גם הם בסתיו הקרוב. אלו יכללו עיצוב ממשק משתמש חדש ואינטגרציה עם צ’אטבוט ChatGPT מבית OpenAI.

תמונה: אפל

עם זאת, גורמן מדווח כי השדרוגים הגדולים יותר של סירי יגיעו רק בשנת 2025. השדרוגים יאפשרו לסירי גישה ישירה יותר ליישומי iOS של אפל. לדוגמא, ניתן יהיה לבקש מסירי לערוך תמונה ואז לשלוח אותה לחבר. בנוסף, לסירי תהיה היכולת להבין מה מוצג על המסך של המשתמש, מה שיעזור לה לקבוע מה הוא רוצה לעשות בהתבסס על ההקשר.

Siri and ChatGPT
סירי ו-ChatGPT | תמונה: אפל

החדשות הפחות טובות הן שעוד יצטרכו לחכות זמן מה לפני שהתכונות הללו יהפכו לחלק מסירי. גורמן מדווח כי בטא של תכונות חדשות אלה תשוחרר למפתחי iOS בינואר 2025. ההשקה המלאה לציבור תהיה כחלק מעדכון iOS 18.4, שצפוי לצאת בשלב כלשהו באביב 2025.

Apple Intelligence
Apple Intelligence | תמונה: אפל

אפל אינה החברה היחידה שמתכננת לשדרג את העוזרת הקולית הוותיקה שלה בעידן הבינה המלאכותית החדש. אמזון, כך דווח, עובדת גם על גרסה מתקדמת יותר של העוזרת הקולית שלה, Alexa, שהושקה בשנת 2014. בספטמבר 2023, אמזון יצרה הדגמה קצרה של העוזרת שלה, Alexa, שיכולה לגשת לדגם שפה גדול של בינה מלאכותית (AL LLM).

דיווחים לא מאומתים טוענים לאחרונה כי אמזון עשויה להשיק רשמית את Alexa המשודרגת עם ה-AL LLM שלה בספטמבר הקרוב. עוד נמסר כי החברה עשויה לגבות בין 5 ל-10 דולר לחודש עבור גישה ל-Alexa המבוססת על בינה מלאכותית. עד כה, לא היה שום מידע אם אפל תפעל באותו אופן עם גרסה משודרגת של סירי באמצעות בינה מלאכותית.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra