קונספט \ תמונה: 9to5mac

אפל מאחדת כוחות: HomePod ו-Apple TV במכשיר בית חכם חדש

מזה מספר שנים שאנחנו שומעים על השקת מסך חכם מבית אפל, אך אישור לכך לא קיבלנו עד כה. אתר MacRumors מצא קוד בשרתי אפל שמאשר את הימצאות מכשיר חדש בקטגוריה לגמרי חדשה. ולא רק, אפל עובדת על מספר אייפדים, איירופודס ואפל טיוי חדשים.

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

עדויות חדשות טוענות כי חברת אפל (Apple) מפתחת אביזר חכם חדש לאקו-סיסטם הביתי שלה, אשר יכלול שילוב של יכולות ה-HomePod וה-Apple TV. כעת, עם גילוי קוד חדש, נראה כי ישנו אישור לכך שהמכשיר החדש אכן בפיתוח וצפוי להתחרות עם מכשירים חכמים כמו Amazon Echo Show ו-Google Nest Hub.

גילוי הקוד החדש מאשש כי אפל עובדת על אביזר בית חכם מתקדם שיספק חוויית אוטומציה חלקה בבית על פי דיווח של MacRumors, נמצא קוד במערכת הפנימית של אפל שמרמז על פיתוח מכשיר בית חכם חדש. מכשיר זה עשוי להיות שינוי משמעותי באקו-סיסטם של אפל, הכולל כיום את ה-Apple TV וה-HomePod. ייתכן שהמכשיר יכלול מסך מגע LCD דומה ל-Apple TV, ויציע מגוון פונקציות לשימוש חלק ונוח יותר, מה שיהפוך אותו לתוספת חשובה למוצרי הבית של אפל.

הקוד שנמצא מתייחס לקטגוריה חדשה בשם “HomeAccessory17,1”, שדומה לשם המזהה של HomePod “AudioAccessory”, אך שונה במעט, מה שמרמז על קטגוריית מוצר חדשה בפיתוח. ייתכן שהמכשיר יהווה מרכז לכל פתרונות הבית החכם, ויאפשר אוטומציה ביתית מלאה.

יש סבירות שהמכשיר יכלול את שבב ה-A18, אשר יספק את היכולות החכמות הנדרשות של Apple Intelligence. השבב הזה צפוי להיות בשימוש גם ב-iPhone 16 החדש שיושק בהמשך השנה. המכשיר החדש צפוי לפעול על גרסה מותאמת של tvOS, עם עדויות לפיתוח של מערכת הפעלה ייעודית בשם homeOS, שתהיה שילוב של tvOS ותוכנת HomePod ותשמש כפלטפורמה החדשה למכשיר.

בנוסף, הקוד מתייחס לשני דגמים חדשים של Apple TV שטרם הושקו: AppleTV14,4 ו-AppleTV14,5, מה שמרמז על גרסה משודרגת של Apple TV שצפויה לצאת ב-2024. אפל מתכננת שדרוגים משמעותיים למוצרים שייחשפו בספטמבר הקרוב, כמו ה-iPhone וה-Apple Watch החדשים, ויש סיכוי שהמכשיר החכם החדש לבית ייחשף באותו זמן.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra