תמונה: אפל

דאגה סביבתית? אפל עובדת על תהליך קל יותר להסרת סוללת האייפון

על פי דיווח, אפל תאפשר החלפת הסוללה בדגמי האייפון 16 באופן פשוט יותר. בדגמי האייפון 17 אפל כבר תהיה מחויבת על ידי האיחוד האירפוי לתת פתרון קל ומהיר להוצאה והחלפת הסוללה.

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

בשנים האחרונות, חברת אפל (Apple) הקלה מעט את אחיזתה האיתנה בתחום האפשרות לתקן אייפונים באופן עצמאי. החברה כבר מציעה אפשרות לביצוע תיקונים עצמיים עבור דגמים מסויימים, כולל סדרת האייפון 15. עם זאת, עדיין נדרש ידע טכני וערכות כלים מיוחדות להשכרה מאפל עבור מי שרוצה לטפל במכשיר באופן עצמאי.

תחום אחד בו אפל שמה דגש על שיפור הוא סוללות האייפון. על פי דיווחים, אפל עובדת על פיתוח תהליך קל יותר להסרת הסוללה, למרות שעדיין יידרש פירוק חלקי של המכשיר. במצב הנוכחי, נעשה שימוש בפינצטה כדי להסיר רצועות דבק לפני הוצאת הסוללה, והתקנת סוללה חדשה מצריכה כלים נוספים.

אפל בוחנת תהליך בשם “פירוק הדבקה באמצעות גירוי חשמלי” (“electrically-induced adhesive debonding”). בתהליך זה, הסוללה תהיה מכוסה במתכת במקום בנייר כסף. מתכת זו תאפשר ניתוק מהיר של הסוללה מהשלדה באמצעות שליטה על המתח החשמלי.

על פי מידע שהגיע מ-The Information מחמישה אנשים המעורבים בתהליך הייצור, השינוי המוצע עשוי להגיע כבר השנה, לפחות לאחד מדגמי האייפון 16. אם הכול ילך כשורה, ייתכן שהוא יוטמע גם בסדרת האייפון 17.

אמנם זה לא יהיה פשוט כמו בטלפונים מלפני עשור שאפשר היה פשוט לפתוח, אך זהו צעד לכיוון סוללות אייפון שניתן יהיה לתקן בקלות יחסית. נזכיר כי האיחוד האירופי הוציא בשנה שעברה תקנות חדשות המחייבות עד שנת 2027 את כל יצרניות הסמארטפונים לאפשר החלפת סוללות על ידי המשתמשים עצמם.

אייפונים ידועים כאחד מסוגי הסמארטפונים האטומים ביותר בשוק, ועוברים סדרת בדיקות מקיפה על מנת לוודא עמידות בפני מים, בעיה שהייתה נפוצה בימים הראשונים של האייפון. אפל טוענת כי שיפורה את המכשירים לאורך השנים כדי למזער תקלות אלו, אך הדבר בא על חשבון יכולת התיקון.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra