ערכות נושא בדרך למסך הבית לאייפון ולאייפד \ תמונה: אבי דוד The Verifier

בלעדי: אפל תשלב ערכות נושא למסך הבית באייפון ובאייפד

לפני מספר שבועות התקיימו מספר פגישות במשרדי אפל בכל הקשור להתחיל ולעבוד על הפיצ׳רים הבאים של עדכוני מערכת ההפעלה ה-iOS וה-iPadOS. על פי המקור, באפל עובדים על ערכות נושא למסך הבית, שינוי ה-Dock ועוד

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה
חדשות מתפרצות

גרסאות הפיתוח של iOS 18 ו-iPadOS 18 כבר כאן, ועכשיו אפשר לגלות כי בשבועות האחרונים היו מספר ישיבות במשרדי אפל אשר עסקו בפיתוח של גרסת ה-iOS העתידית שתצא אומנם רק בשנה הבאה.

למערכת האתר נודע כי באפל מתכוונים לתת למשתמשים אפשרות לקבוע ערכות נושא למסך הבית בדומה למסך הנעילה. ניתן יהיה לקבוע את נראות האפליקציות, הצבעים, הווידג׳טים, הרקע ועוד. באפל מתכוונים אף למתוח את הגבולות בכל הקשור לנראות מסך הבית עם הוספה של פיצ׳רים נוספים.

עדכון מערכת ההפעלה iOS 18 מאפשר לראשונה למשתמשים לשנות את גודל האייקונים, שינוי הצבע והסתרה של הטקסט במסך הבית. מה גם שניתן כעת לקבוע גודל של ווידג׳ט רק על ידי הרחבת הווידג׳ט או ההקטנה שלו בלי הצורך בלבחור גודל קבוע מראש. כל השינויים הנ״ל יחייבו את אפל להוסיף אפשרות של ערכות נושא למסך הבית.

למערכת האתר עוד נודע כי ה-Dock באייפון ובאייפד עבור אף הוא לעבור סוג של שינוי וחלק ממנו כנראה יהפוך לסוג של בינה מלאכותית. בימים אלו בוחנים באפל אפשרות חדשה עם ה-Apple Intelligence, בכך שתדע לזהות את האפליקציות שאנו עושים בהן הכי הרבה שימוש בשעות מסויימות או על פי פעולות כאלה ואחרות, ואלה יוצגו על גבי ה-Dock.

ה-Dock ב-iOS 18 \ צילום: תמונת מסך

לפני מספר חודשים דיווחנו כי באפל מתכוונים לשלב אלמנטים מתוך מערכת ההפעלה visionOS באייפון ובאייפד. באפל עדיין עובדים על כך, לא מדובר בשינוי עיצובי מלא, אלא רק שימוש במספר אלמנטים. אפליקציית התמונות החדשה באייפון ובאייפד כבר קיבלה מספר אלמנטים שכאלה, ובאפל צפויים לשלב עוד ועוד אלמנטים במערכת ההפעלה שלה ולהתאים את קו העיצוב בין כל המערכות והשירותים.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra