מיקרוסופט עשתה ריקול ל-Recall; תשיק את החידוש רק בעוד מספר חודשים

לאחר הזעם מצד המשתמשים, במיקרוסופט החליטו לדחות את השקת Windows Recall המאפשר לחזור אחורה בזמן לכל חלון ולכל פעולה שעשיתם במחשב האישי. האם ומתי יחזור? כל הפרטים בכתבה המלאה.

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט (Microsoft) עוררה סערה בחודש מאי האחרון עם ההכרזה על תכונת “Recall” עבור מחשבי Copilot+ החדשים. התכונה, המכונה גם “זיכרון צילומי”, נועדה לעזור למשתמשים למצוא בקלות תוכן שראו בעבר על ידי לכידת צילומי מסך ברקע באופן אוטומטי.

אך מהרגע הראשון, “Recall” עוררה חששות רבים בנוגע לפרטיות. חוקרים ואנליסטים הזהירו מפני הפוטנציאל לשימוש לרעה בתכונה, וטענו שהיא עלולה לאפשר מעקב אחר פעילות המשתמשים ללא ידיעתם או הסכמתם.

בתגובה לחששות אלה, מיקרוסופט הודיעה לאחרונה על דחייה בהשקת “Recall”. במקום להפוך אותה לזמינה באופן נרחב אמש (18 ביוני) כפי שתכננה תחילה, החברה תחל בבדיקת התכונה בקרב קבוצה מצומצמת של משתמשים דרך תוכנית הפיתוח של Windows, ה-Windows Insider.

הדחייה הזו מעידה על כך שמיקרוסופט לוקחת ברצינות את החששות בנוגע ל”Recall”. ייתכן שהיא תבצע שינויים משמעותיים בתכונה לפני שתשחרר אותה לציבור הרחב, או אפילו תבטל אותה לחלוטין. נוסף, הדחייה מדגישה את חשיבות השיח הציבורי סביב פרטיות טכנולוגית. בזכות הביקורת שקיבלה “Recall”, משתמשים רבים הפכו מודעים יותר לסוגיות פרטיות שעלולות להיווצר בעידן הטכנולוגיה המודרנית.

במיקרוסופט לא ציינו מתי הם מתכוונים להשיק את “Recall” באופן רשמי. בינתיים, מי שנמצא בתוכנית הפיתוח של Windows, יכול עדיין להתנסות ב-Recall אם יש ברשותם את אחד ממחשבי ה-Copilot+ התומכים. במיקרוסופט ממשיכים מידי שבוע לעדכן את Recall עם אפשרויות חדשות ומבצעים שינויים על מנת להתאים את האפשרות שתהיה מאובטחת ככל הניתן.

רק הזמן יגיד האם מיקרוסופט תצליח לשכנע את המשתמשים ש”Recall” בטוחה מספיק לשימוש נרחב. ייתכן שהחברה תצטרך לבצע שינויים משמעותיים בתכונה, ואולי אפילו לשנות את שמה, כדי להפיג את החששות.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra