פרטים חדשים נחשפים רגע לפני WWDC 2024; כל מה שאנחנו יודעים

יממה לפני ההכרזה הצפויה והמרכזית של אפל - כל מה שאנחנו יודעים על ההדלפות האחרונות רגע לפני כנס המפתחים השנתי של אפל ה-WWDC 2024. יהיה מעניין.

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

ביום שני הקרוב בשעה 20:00 שעון ישראל, יתקיים אירוע המפתחים WWDC 2024 השנתי של אפל (Apple), ואנו עומדים בפני סדרת הכרזות מרגשות. להלן כמה מהחידושים המרכזיים שאפל צפויה לחשוף:

יוזמת ה-AI החדשה של אפל: Apple Intelligence

אפל תציג את יוזמת ה-AI החדשה שלה, שתיקרא Apple Intelligence. יוזמה זו תהיה מבוססת על תכנית בטא ותדרוש שימוש במכשיר iPhone 15 Pro או במכשירי M1 ומעלה. חשוב לציין כי השימוש ביוזמה זו יהיה אופציונלי, כך שמשתמשים יוכלו לבחור אם להצטרף לתכנית או לא.

אפליקציית המחשבון מגיעה ל-iPad

אפל מביאה לראשונה את אפליקציית המחשבון ל-iPad, עם ממשק דומה לזה של גרסת ה-iPhone הכולל כפתורים עגולים. גם ב-Mac האפליקציה תקבל את אותו הממשק, מה שמקל על המשתמשים לנווט בין הפלטפורמות השונות.

Xcode מקבל תוספת AI משמעותית

כלי הפיתוח הפופולרי של אפל, Xcode, יקבל שדרוג משמעותי עם אינטגרציה של AI, בדומה לכלי GitHub Copilot, שמסוגל להשלים קוד באופן אוטומטי. אף על פי שאפל כבר משתמשת בכלי זה באופן פנימי, הגרסה המלאה לציבור צפויה להשתחרר רק בשנה הבאה.

תמונה: MacRumors

מצב כהה במסך הבית ב-iOS 18

מערכת ההפעלה iOS 18 תרחיב את מצב הכהה גם למסך הבית של ה-iPhone. מצב כהה, שהוצג לראשונה ב-iOS 13, משנה את צבעי הממשק והאפליקציות לצבעים כהים. החל מ-iOS 18, גם האייקונים של האפליקציות יקבלו גוון כהה כאשר המצב הכהה פעיל. בנוסף, iOS 18 תאפשר למשתמשים לשנות את צבעי האייקונים, כאשר גוון כהה לאייקונים יהיה חלק מאפשרות זו.

נעילת אפליקציות פרטניות ב-iOS 18

iOS 18 תציע תכונת אבטחה חדשה שתאפשר למשתמשים לנעול אפליקציות פרטניות באמצעות Face ID, Touch ID או קוד גישה. תכונה זו תספק שכבת הגנה נוספת לפרטיות המשתמשים, בכך שתאפשר נעילה של אפליקציות כמו מייל, הודעות, פתקים ועוד.

מרכז הבקרה החדש ב-iOS 18

אפל תחשוף שדרוג למרכז הבקרה ב-iOS 18, עם אפשרות לסידור מחדש של הבקרים והתאמתם אישית. משתמשים יוכלו לסדר את הבקרים על פני דפים שונים ולהוסיף ווידג’טים חדשים, כמו ווידג’ט מוזיקה מתקדם. כמו כן, iOS 18 תאפשר למשתמשים למקם את אייקוני האפליקציות בכל מקום על מסך הבית ולשנות את צבעי האייקונים כך שיתאימו לנושא מסוים.

חידושים ב-Tapback באפליקציית ההודעות

מערכת iOS 18 תכלול שני שינויים משמעותיים בתכונת ה-Tapback באפליקציית ההודעות. תכונת ה-Tapback, שהוצגה לראשונה ב-iOS 10, מאפשרת להוסיף אייקונים כמו לב, אגודל למעלה או למטה, סימן “HA HA”, סימני קריאה ושאלה להודעות. החל מ-iOS 18, האייקונים יהיו צבעוניים יותר, וניתן יהיה להשתמש בכל אימוג’י כתגובה להודעה, מה שמוסיף מאות אפשרויות חדשות. תכונה זו תאפשר תגובות אינליין עם אימוג’י, כמו באפליקציות מסרים אחרות כמו WhatsApp, Messenger ו-Telegram. בנוסף, אפל תאפשר לראשונה תזמון הודעות לשליחה מאוחרת באפליקציית ההודעות.

אפליקציית סיסמאות חדשה

אפל מתכננת להשיק אפליקציה חדשה לניהול סיסמאות ב-iOS 18, iPadOS 18 ו-macOS 15. אפליקציית הסיסמאות תשמש כחלופה לאפליקציות צד שלישי כמו 1Password ו-LastPass, ותספק דרך פשוטה למשתמשי iPhone, iPad ו-Mac לגשת למידע ההתחברות שלהם.

אירוע ה-WWDC 2024 של אפל מבטיח להיות מלא בחידושים והכרזות מרגשות. מהיוזמה החדשה של AI, דרך שדרוגים באפליקציות קיימות ועד לתכונות אבטחה משופרות, אפל צפויה לחשוף את עדכוני מערכות ההפעלה iOS 18, iPadOS 18, tvOS 18, watchOS 11, macOS 15 ועוד. נמשיך לעדכן בהתפתחויות נוספות במהלך האירוע ולאחריו.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra