טסלה מודיעה על ריקול ל-125,000 רכבים בשל בעיות בחגורות הבטיחות

הפעם מדובר בריקול אמיתי שמצריך את הנהגים להגיע לנקודות השרות של טסלה

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת טסלה (Tesla) הכריזה על ריקול משמעותי לכ-125,000 רכבים מדגמי Model S, Model X, Model 3 ו-Model Y בשל בעיות במערכות חגורות הבטיחות. בעיות אלו עשויות להוביל לכך שחגורות הבטיחות לא יחוברו כראוי לעוגני המתח שלהן, מה שמעלה סיכון לפציעות במקרה של תאונה.

מודל 3 ומודל Y \ תמונה: טסלה

טסלה זיהתה כי במהלך תיקונים שונים שבוצעו ברכבים, ייתכן שחגורות הבטיחות נותקו מעוגני המתח ולא חוברו מחדש בצורה תקינה. חגורה שאינה מחוברת כראוי עלולה לא לתפקד כנדרש בעת תאונה, מה שמעמיד את הנוסעים בסיכון מוגבר לפציעות חמורות. על מנת לפתור את הבעיה, טסלה תבצע עדכון תוכנה דרך האוויר (OTA) לכלי הרכב המושפעים, מה שיתקן את הבעיה ללא צורך בהגעה פיזית למרכזי השירות.

הריקול הנוכחי כולל רכבים מדגמי Model S, Model X, Model 3 ו-Model Y מהשנים 2021-2023. מדובר בכ-125,000 רכבים אשר עשויים להיות מושפעים מהבעיה. בעלי הרכבים יכולים לבדוק אם רכבם כלול בריקול על ידי חיפוש לפי מספר זיהוי הרכב (VIN) באתר של טסלה או באתר ה-NHTSA. טסלה תשלח מכתבי הודעה לבעלי הרכבים המושפעים, וממליצה לבצע את עדכון התוכנה שישוחרר בשבועות הקרובים.

Prerak Patel

בחודשים האחרונים טסלה נאלצה להתמודד עם מספר ריקולים נוספים. ביניהם ריקול לכ-1,330 רכבים מדגמי Model S, Model X ו-Model Y מהשנה 2023 בשל בעיות ביישור המצלמה הקדמית, דבר שהוביל לכשלים במערכות הבטיחות של הרכב, כגון בלימה אוטומטית והתראה על התנגשות קדמית. נוסף לכך, בסוף 2022, טסלה הכריזה על ריקול לכ-24,000 רכבים מדגמי Model 3 מהשנים 2017-2022 בשל בעיות בהרכבה מחדש של עוגני חגורות הבטיחות במושב האחורי לאחר תיקונים שונים. בנוסף, באפריל 2023 הוכרז ריקול עבור דגם Model Y בשל בעיות פוטנציאליות בהתקנה לא נכונה של הברגים המחזיקים את מסגרת המושב האחורי, שעלולה להוביל לשחרור המושב במהלך תאונה.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra