אייפון 15 פרו ואייפון 15 פרו מקס | תמונה: אפל

רוצים AI? אפל כנראה תציע את הבינה המלאכותית רק למשתמשי האייפון 15 פרו ומעלה

תראו מופתעים - אפל תשיק את רוב אפשרויות הבינה המלאכותית רק למי שיש את מכשיר האייפון 15 פרו ומעלה. אם יש לכם מכשיר ״ישן״ יותר, אל תצפו ליותר מידי אפשריות שיהיו זמינות עבורכם. אפל צפויה לחשוף את iOS 18 ועדכונים נוספים ב-10 ביוני

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

בעוד קצת יותר משבוע, חברת אפל (Apple) תחשוף את מערכות ההפעלה החדשות שלה, כולל iOS 18, בכנס המפתחים השנתי שלה, WWDC 2024. השנה, החברה שמה דגש חזק על שילוב תכונות בינה מלאכותית במערכות ההפעלה שלה.

תמונה: ידידיה דיין, עבור The Verifier

צפויה לשלב עיבוד על המכשיר ובענן עבור פונקציות הבינה המלאכותית החדשות. עם זאת, ייתכן כי השימוש בתכונות אלו ידרוש את המכשירים החדישים והחזקים ביותר. מארק גורמן מבלומברג מדווח כי רבות מתכונות הבינה המלאכותית החדשות במכשירים ידרשו את האייפון 15 פרו ופרו מקס המתקדמים ביותר.

משמעות הדבר היא שכדי להשתמש בכל התכונות החדשות של iOS 18, הלקוחות יזדקקו לאייפונים מסדרת “פרו” המתקדמים ביותר, המצוידים בשבב A17 Pro. חשוב לציין שהאייפון 15 והאייפון 15 פלוס הזולים יותר, שיצאו בסתיו האחרון, מופעלים על ידי שבב A16 הישן יותר.

דרישת המינימום של A17 נובעת כנראה גם מהפרדת שיווק המוצרים של אפל, שמגבירה את האטרקטיביות של דגמים יוקרתיים יותר, וגם מדרישות טכניות. ה-A17 כולל ליבות CPU ו-GPU מהירות משמעותית, ומנוע Neural חדש בעל 16 ליבות המסוגל לבצע 35 טריליון פעולות בשנייה. בנוסף, זיכרון ה-RAM המשולב על השבב גדל מ-6 ג’יגה-בייט ל-8 ג’יגה-בייט.

במחשבי ה-Mac, הדרישות הצפויות למערכת הן שבב M1 ומעלה, מה שמרמז על כך שאפל מתכוונת לוותר על תמיכה במספר דגמי מק עם מעבדי אינטל השונים.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra