תמונה: jannoon028 Freepik

מיקרוסופט חוצה את קו השווי של 3 טריליון דולר

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת הטכנולוגיה האמריקאית מיקרוסופט (Microsoft) הפכה לחברה השלישית בעולם שחוצה את סף השווי השוקי של 3 טריליון דולר, לאחר שמנייתה עלתה ב-1.5% במסחר בוול סטריט אמש (רביעי, 24.01). החברה, שמובילה בתחומי התוכנה, הענן והבינה המלאכותית, הגיעה לשווי של 3.01 טריליון דולר בנעילת המסחר, והשאירה אבק לחברת אפל, שנסחרת בשווי של 2.97 טריליון דולר.

מקור: unsplash

מיקרוסופט, שהוקמה ב-1975 על ידי ביל גייטס ופול אלן, הגיעה לשווי של 1 טריליון דולר ב-2019, ול-2 טריליון דולר ב-2021. החברה הראשונה שחצתה את הסף ההיסטורי הייתה חברת הנפט הסעודית Saudi Aramco, שהגיעה לשווי של 3 טריליון דולר ב-2019, אך ירדה מאז לשווי של 1.8 טריליון דולר. החברה השנייה שהצטרפה למועדון הבלעדי הייתה אפל, שחצתה את הסף ב-2020, אך סבלה מירידה במנייתה בחודשים האחרונים.

תמונה: מיקרוסופט

העלייה האחרונה במניית מיקרוסופט מתוארת כתוצאה של ההשקעה המתמשכת של החברה בתחום הבינה המלאכותית הגנרטיבית, שמאפשרת ליצור תוכן חדש ומקורי באופן אוטומטי. החברה השיקה לאחרונה את Bing Chat, צ’אט בוט שמשתמש במודל GPT-4 של חברת OpenAI, שבה מיקרוסופט היא שותפה ומשקיעה. הצ’אט בוט מאפשר למשתמשים לשוחח עם Copilot בנושאים שונים, ולבקש ממנו ליצור תוכן יצירתי כמו שירים, סיפורים, קוד ועוד.

תמונה: צילום מסך

מנכ״ל מיקרוסופט, סאטיאה נאדלה, אמר בהודעה ״שהחברה ממשיכה להתקדם בחזונה שלה לאפשר לכל אדם וארגון בכדור הארץ להשיג יותר, באמצעות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר שלנו”. הוא הוסיף שהחברה “מחויבת להיות אחראית ואמינה בשימוש בבינה המלאכותית, ולהבטיח שהיא משמשת לטובת האנושות והסביבה״.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra