שינוי מגמה: מכשירי הביניים הם מכשירי הדגל הבאים

אלעד קאופמן | Elad Kaufman
פורסם על ידי אלעד קאופמן | Elad Kaufman

לפני כמה שבועות, קיימה חברת POCO (פוקו) את השקת סדרת ה־POCO X6. המכשיר שקיבל הכי הרבה באזז לאחר האירוע הוא דגם הפרו, שמציע מפרט חזק ביחס לתג המחיר הנמוך שלו. מיד לאחר ההשקה, מגוון משפיענים ב־X (טוויטר) החלו להשוות את דגם ה־X6 Pro, לדגם ה־F5 שהוא מכשיר הדגל של החברה, ושמו לב למגמה מעניינת שיכולה לשנות את עתידה של החברה כפי שאנחנו מכירים אותה.

מכשיר ביניים או דגל?

לראשונה אי פעם בשוק הסלולר, חברה השיקה מכשיר מסדרת ביניים שיותר טוב על הנייר ממכשיר הדגל שלה. ה־POCO F5, הוא מכשיר הדגל האחרון של פוקו שהושק במאי האחרון. החברה שהתחילה בתור יצרנית ה־”Flagship killer” (הורג ספינות הדגל) ב־2018 ומאז לא הפסיקה להפתיע את המבקרים בכל השקה. בהשוואה פשוטה מול ה־X6 Pro, שני המכשירים נראים זהים למדיי, החל ממהירות הטעינה של 67 וואט, ועד למערך המצלמות הכמעט זהה. אבל כששמים את המפרטים של שני המכשירים זה לצד זה בעין מקצועית, מתחילים לראות הבדלים משמעותיים.

מעבד הדימנסיטי 8300 אולטרה. מקור GSMChina.
“הדימנסיטי 8300 אולטרה שנמצא ב־X6 Pro, מקבל במבחן הביצועים AnTuTu (אנטוטו) ציון שגבוה בכ־50% מבדגם ה־F5”. (מקור GSMChina)

נתחיל מהמעבד, הדימנסיטי 8300 אולטרה שנמצא ב־X6 Pro, מקבל במבחן הביצועים AnTuTu (אנטוטו) ציון שגבוה בכ־50% מבדגם ה־F5 שמגיע עם מעבד הסנאפדרגון 7 פלוס דור 2. בנוסף, גם האחסון והזיכרון ב־X6 Pro מהירים יותר, ומגיעים בתקני UFS 4.0 ו־LPDDR5X לעומת UFS 3.1 ו־LPDDR5 ב־F5 בהתאמה. ההבדלים נמצאים לא רק מתחת למכסה המנוע, המסך של ה־X6 Pro מגיע לבהירות מקסימלית (פיק) של 1,800 ניטס, שיפור של 80% לעומת ה־F5. גם ברזולוציה המסך טוב בצורה ניכרת לעין, עם איכות 1.5K וצפיפות פיקסלים של 446 פיקסלים לאינץ’ לעומת 1080P+ וצפיפות של 395 פיקסלים לאינץ’ בדגם ה־F5. עוד הבדלים קטנים בין הדגמים הם תקן הבלוטוס (5.4 לעומת 5.3) וגודל פלטת הקירור במכשיר.

לא הכל ורוד

אבל לא הכל עדיף ב־X6 Pro. ל־F5 יש חיבור אוזניות 3.5 מילימטר, חיישן טביעת אצביע מהיר יותר, תמיכה יותר רחבה על ידי מפתחים ומשקל מופחת. גם המחיר הוא שיקול, למרות שבהשקתו ה‏־F5 עלה 1,999₪, היום ניתן לרכוש אותו במחירים 1,500₪-1,700₪, מה שהופך אותו לזול יותר מה־X6 Pro החדש. ה־X6 Pro למעשה, נכנס בגזרות המחיר והביצועים בדיוק בין דגמי ה־F5 ל־F5 Pro, ויוצר גזרת מחיר חדשה ומבלבלת שבה מכשירי הביניים “מתערבים” בהיררכיה בין מכשירי הדגל.

POCO F5, עדיין יש סיבה לקנות אותו. (מקור: POCO)

חדי העין ישימו לב למקרה דומה נמצא אצל סמסונג. בשנים האחרונות לקראת סוף השנה, החברה משיקה דגם FE המתווסף לסדרת מכשירי הדגל הקיימת שלהם. מטרתו של דגם ה־FE היא לספק מכשיר זול יותר עם תמורה טובה למחיר, בלי לעקוף באופן אבסולוטי את דגם הבסיס בסדרת ה־Galaxy S ובטח בלי “להתערבב” בין מכשירי סדרת ה־S הקיימת. ולכן המצב ב־POCO, שבו שתי הסדרות מתערבות ומתערבבות אחת בשניה – ראשון מסוגו.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלעד קאופמן | Elad Kaufman
עקוב:
כתב חדשות אנדרואיד | מכור לטכנולוגיה מכל הסוגים מגיל 0, מת על שיאומי אבל מסתובב עם מכשיר גלקסי. בעל נסיון ניהול מגוון קבוצות טכנולוגיה בטלגרם ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Ctech. | סלולרי: Samsung Galaxy S23 Ultra מחשב: Acer Swift X 2022 14" שעון חכם: Xiaomi Band 8