באפל התכוונו להשיק את האייפון 9; אבל ברגע האחרון ההשקה בוטלה

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

ב-2017 חשפה אפל (Apple) את סדרת האייפון 8 והאייפון 8 פלוס, ולפתע הציגה החברה את האייפון X עם מסך ללא כפתור בית ועם מערך זיהוי פנים ה-FaceID. האייפון X הוא בעצם האייפון 10.

אייפון 8 \ צילום: אפל

אז מה קרה לאייפון 9?

בכל סדרת אייפון חדשה שיוצאת בכל שנה, באפל עובדים על מספר עיצובים המיועדים לשחרור. כאשר לבסוף רק עיצוב אחד נבחר וזה עובר לשלב הייצור – באפל קוראים לשלב הנ״ל MP – Mass Production.

רגע לפני שסדרת האייפון 8 יצאה לייצור המוני, באפל בחנו עיצוב נוסף – העברת הכפתור הראשי הזיהוי טביעת אצבע ה-Touch ID לגב המכשיר. בכך יוכלו לאפשר כמעט מסך מלא (בדומה לאייפון X), מערך הצילום אף הוא עבר למצב אנכי. העיצוב הנ״ל היה אמור להיות בכלל של סדרת האייפון 9, אבל ברגע האחרון ולאחר ייצור של מספר מכשירים, באפל הוחלט לבטל את הפרוייקט ופשוט להמשיך עם סדרת ה-X.

כולנו כבר יודעים שסדרת האייפון 8 והאייפון 8 פלוס היו האחרונים להשתמש בכפתור פיזי עם מערך זיהוי ה-Touch ID. (אם לא סופרים את סדרת הבינייים ה-iPhone SE).

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra