בגלל האיחוד האירופי: מטא משיקה תוכנית מנוי חודשי ללא פרסומות עבור פייסבוק ואינסטגרם

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת Meta (מטא) אישרה היום (שלישי, 31.10) באופן רשמי את השמועות הקודמות והכריזה כי החל מחודש נובמבר תציע תוכנית מנויים בתשלום ללא פרסומות למשתמשי פייסבוק ואינסטגרם באיחוד האירופי ובשוויץ.

תמונה: Meta

בהודעה לעיתונות שפרסמה החברה, מודה Meta כי היא מציעה את התוכניות הללו בניסיון לעמוד בתקנות כמו תקנת הגנת המידע הכללית של האיחוד האירופי (GDPR) וחוק השווקים הדיגיטליים. שני חוקים אלה מגבילים את כמות הנתונים האישיים ששירות מקוון יכול לאסוף באמצעות שירות חינמי הממומן על ידי פרסומות.

מ-Meta נמסר:

אנו מאמינים באינטרנט הממומן על ידי פרסומות, המאפשר לאנשים גישה למוצרים ושירותים מותאמים אישית ללא קשר למעמדם הכלכלי. הוא גם מאפשר לעסקים קטנים להגיע ללקוחות פוטנציאליים, להצמיח את העסק שלהם וליצור שווקים חדשים, מה שמניע צמיחה בכלכלה האירופית. וכמו חברות אחרות, נמשיך לתמוך באינטרנט הממומן על ידי פרסומות, גם עם הצעת המנויים החדשה שלנו באיחוד האירופי, EEA ושוויץ. אבל אנחנו מכבדים את הרוח ואת המטרה של תקנות אירופיות מתפתחות אלו, ומחויבים לעמוד בהן.

החל מחודש נובמבר הקרוב, התוכנית תפתח בעלות חודשית של 9 אירו דרך הדפדפן או 12 אירו לחודש באפליקציות iOS ו-Android של פייסבוק או אינסטגרם. התוכניות יחולו על כל חשבונות הפייסבוק והאינסטגרם המקושרים. החל מ-1 במרץ 2024, לכל חשבון נוסף במרכז החשבונות של המשתמש יעלה 6 אירו לחודש באינטרנט ו-8 אירו לחודש ב-iOS ו-Android.

תמונה: פייסבוק / Meta

התכניות בתשלום מיועדות למשתמשים בגילאי 18 ומעלה. Meta אומרת שהיא “ממשיכה לחקור כיצד לספק לבני נוער חווית פרסום שימושית ואחראית בהתחשב בנוף הרגולטורי המתפתח הזה”. Meta אומרת שאנשים שיישארו עם האפשרות החינמית המבוססת על פרסומות בפייסבוק ואינסטגרם ימשיכו לקבל את אותה חוויה.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra