ההמתנה הסתיימה: iOS 17 ו-iPadOS 17 שוחררו להורדה

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת אפל (Apple) משיקה הערב (18.09) את עדכוני מערכות ההפעלה ה-iOS 17 וה-iPadOS 17 למכשירי האייפון והאייפד להורדה עם שלל חידושים. ולא רק, גם עדכונים לאפל טיוי עם tvOS 17 ו-HomePod OS 17 שוחררו, וכמובן העדכון הגדול הבא לשעונים החכמים ה-watchOS 10.

כל מה שחדש ב-iOS 17, ויש לא מעט

טלפון

אפליקציית השיחות המובנת במערכת ההפעלה (Phone) מקבלת את העדכון הראשון הגדול מזה שנים רבות. שינוי ויזואלי ראשון לאנשי הקשר, אותם ניתן לערוך על ידי הוספת מימוג׳י, תמונה או תצוגת השם. עריכת איש הקשר דומה מאוד לעריכת מסך הנעילה. ובכך אפל מרעננת לראשונה את אפליקציית השיחות המובנת במערכת ההפעלה iOS 17.

התא הקולי אף הוא מקבל חידוש, וכעת בעת שיחה שהועברה לתא הקולי תאפשר לראשונה למשתמש להקשיב או לקרוא את המלל של ההקלטה בלייב ואף לענות לשיחה כאשר היא נמצאת בזמן ההקלטה בתא הקולי הויזואלי.

הודעות (iMessage)

אפליקציית ההודעות המובנת אף היא מקבלת סוג של מתיחת פנים קלה, וכעת מאפשרת לתייג חברים בקבוצת שיחה, אפשרות לחזור לנקודה האחרונה בה הפסקתם לקרוא הודעות בשיחה, לסמן שהגעתם למקום מסוים (Check In), כך שהצד השני ידע כי הגעתם בבטחה, הודעה קולית שהופכת לטקסט ויזואלי מבלי הצורך להאזין, דרך חדשה לצפות בשיתוף המיקום ועוד.

אפליקציית ההודעות המובנת מקבלת תפריט קופץ חדש ואפשרות חדשה של יצירת סטיקרים. באפל מתגאים מאוד בכל הקשור לעניין הסטיקרים. על מה כל המהומה?

פייסטיים (FaceTime) או אם תרצו, זמן פנים

כעת, אם התקשרתם למכר או לחבר או משפחה והצד השני לא ענה לכם, ניתן להשאיר הודעה קולית או הודעת וידאו. אפל מוסיפה אפשרות לריאקשנים, עם סימון לב על ידי האצבעות, יופיע לב או לייק ועוד.

לראשונה, פייסטיים בטלוויזיה – יחד עם עדכון ה-iOS 17 וה-tvOS 17, ניתן יהיה לבצע שיחות פייסטיים גם על המסך הגדול באמצעות האייפון.

מצב סטנד ביי

כבר לא צריך מסך חכם, בעת חיבור האייפון לטעינה וסיבוב המסך במצב אנכי, האייפון יהפוך למצב סטנד ביי. מסך בו יוצגו ווידג׳טים ומסכים שונים אותם ניתן יהיה לערוך ולהתאים. בהם ניתן יהיה לקבל התראות על מזג האוויר, עדכונים, שעון, לוח שנה ועוד.

ווידג׳טים אינטרקטיביים

מאז השקת הווידג׳טים, משתמשי האייפון והאייפד מחכים ומצפים לווידג׳טים אינטראקטיביים, כאלה שיהיה אפשרות לעשות איתם על גבי מסך הבית מבלי הצורך להיכנס לאפליקציה. אפל מאפשרת כעת למפתחים להשיק את הווידג׳טים למסך הבית באופן אינטראקטיבי. כך שניתן יהיה למשל להשתמש במחשבון או בפונקציות כאלה ואחרות מבלי הצורך להיכנס לאפליקציה. וכן, שליטה על המוזיקה דרך אפל מיוזיק מתאפשרת כעת ישירות ממסך הבית.

אייר דרופ (AirDrop)

אחד הפיצ׳רים היותר מגניבים (כן, כתבתי מגניבים) ב-iOS 17, מאפשרים כעת להעביר את איש הקשר על ידי קירוב בין אייפון לאייפון, בין אייפון לאפל ווטש או אפל ווטש לאפל ווטש. כבר לא צריך יותר לשלוח את איש הקשר או לבקש שמישהו יעביר לכם את הפרטים. גם האנימציה נראית משהו שלא מהעולם הזה. תכירו את Name Drop.

כמו כן, אפל תאפשר לשלוח קבצים דרך AirDrop על ידי שימוש באייקלאוד. כך שלא תצטרכו יותר לחכות ולהמתין שהקבצים או התמונות יעברו בין המכשירים. לצערנו, הפיצ׳ר הנ״ל לא יהיה זמין בהשקה.

אלו הם רק חלק מהחידושים ב-iOS 17, ולמשתמשים בישראל: תופתעו לראות פונט חדש במערכת ההפעלה, אפשרות קול לטקסט ועוד. כמו כן, אפשרויות חדשות כמו שמירת מפות במצב לא מקוון, אפשרויות חיפוש מתקדמות, פקודות קוליות חדשות לסירי ועוד.

תמיכה

מערכת ההפעלה ה-iOS 17 תתמוך במכשירי האייפון SE דור שני והאייפון XR ומעלה. אייפון X או אייפון 8 כבר לא יקבלו את העדכון החדש.

iPadOS 17 – עדכון מינורי

מערכת ההפעלה ה-iPadOS 17 תכלול את כל הפיצ׳רים שהצגנו כעת בכתבה, וכמובן – מסך נעילה חדש עם אפשרות הוספת ווידג׳טים בדיוק כמו באייפון. חידושים נוספים ל-Stage Manager ואפליקציית הבריאות שמצטרפת לאייפדים. הם רק חלק מהחידושים השנה ל-iPadOS 17.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra