תמונה: צילום מתוך אירוע אפל

הוכרז: שעון Apple Watch סדרה 9 – פיצ׳רים של אייפון בשעון

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

את אירוע ההכרזה הערב פתחה אפל (Apple) עם השעון החכם שלה, Apple Watch בסדרה 9 במספר, לצד סדרת האייפון 15 החדשה. לצד שדרוגים קלים בתחום מדידת הכושר והבריאות, הדבר הבולט ביותר סביב ההכרזה היו מספר הפיצ׳רים שהגיעו מהאייפון ישירות אל השעון. אבל נתחיל מההתחלה.

העיצוב

למרות כל הספקולציות על עיצוב שונה לגמרי של השעון, זכינו לראות ליטושים קלים במבנה. הרצועות לעומת זאת קיבלו חדשות מרעישות כאשר אפל הודיעה לראשונה שהיא מפסיקה לייצר את רצועות העור שאינן ידידותיות לסביבה ובמקומן הגיע חומר חדש בשם FineWoven המדמה את תחושת העור ועדיין אקולוגי מספיק כדי להתאים לאג׳נדה הירוקה של החברה.

תמונה: צילום מתוך אירוע אפל

כדי לחזק את השימוש וההבנה שזה הדור הבא של רצועות ה״עור״, אפל חברה לפרטנרים שלה במותג העל הרמס ומותג נייקי כדי להציע רצועות יצירתיות עם עיצובי תצוגת שעון מותאמים.

תמונה: צילום מתוך אירוע אפל

האפל ווטש 9 מגיע עם מסך בהיר יותר של עד 2000 ניטים, ומסוגל לרדת עד ניט 1 בודד במצב של Always On. מדובר בשדרוג בחיסכון בסוללה, לצד טעינה מהירה יותר מבעבר. אפל מבטיחה שימוש של יום שלם, אותו היא מגדירה ב18 שעות שימוש.

תמונה: צילום מתוך אירוע אפל

האייפון מגיע לשעון

אם יש לכם איר טאג ואייפון אתם בטח מכירים את זה. כשאפל השיקה את התגיות החכמות שלה היא גם הציגה את יכולת הניווט באמצעות האייפון כדי להגיע לרמת דיוק מירבית כשאתם קרובים לפריט האבוד. כעת אפל מוסיפה את האפשרות הזו גם לשעון שלה על מנת לחפש את האייפון שלכם. אם בעבר הייתם מוגבלים באיתור המכשיר רק באמצעות סאונד והבהובים של הפלאש, כעת יש לכם GPS לכל דבר שיאתר את המכשיר.

פיצ׳ר נוסף שעושה את דרכו מהאייפון לשעון הוא Name Drop. מדובר בפיצ׳ר שהוצג בזמן ההכרזה של מערכת ההפעלה החדשה לאייפונים, iOS 17, אשר מאפשר להעביר פרטי אנשי קשר באמצעות מגע של שני מכשירי אייפון נתמכים. עם השעון תוכלו כעת להעביר אנשי קשר באמצעות הצמדת שני שעונים בלבד.

תמונה: צילום מתוך אירוע אפל

יותר עבודה על המכשיר עצמו

שעון האפל ווטש 9 החדש מגיע עם שבב ה-S9 SiP המאפשר יותר פעולות עיבוד מהירות על גבי השעון.

תמונה: צילום מתוך אירוע אפל

סירי היא אחת מהפונקציות שתהנה מהיכולת לעשות עיבודים מהירים על גבי השעון מבלי הצורך לגשת לכח העיבוד בענן. סירי גם מקבלת כלים נוספים בתחום הבריאות ועם השעון החדש ו-watchOS 10 תוכלו לחבר את סירי לאפליקציית הבריאות ולקבל מידע על מצב השינה שלכם, הכושר ועוד.

תמונה: צילום מתוך אירוע אפל

הפיצ׳ר האחרון איתו סיימה אפל היה קצת מביך. עם ההקדמה הארוכה שיוצרת ציפייה, הציגה החברה פיצ׳ר שמאפשר לכם לבצע פעולות באמצעות מחוות אצבעות. לדוגמה, טפיחה כפולה של האצבע המורה עם האגודל תענה לשיחה או תנתק אותה, תעצור את המוזיקה ותשלוט בטיימרים – הכל ביד אחת.

תמונה: צילום מתוך אירוע אפל

עכשיו, למרות שנראה פיצ׳ר הגיוני וטוב, מדובר בפיצ׳ר מוכר הקיים גם היום כחלק מתפריט הנגישות של השעון. כבר היום בתפריט הנגישות ניתן לקבוע פעולות שונות למחוות ידיים, כך שאפילו אגרוף קפוץ כפול יוכל לפתוח את אפל פיי ישירות מהשעון. ניסיון יפה אפל.

מחיר וזמינות

שעון ה-Apple Watch 9 החדש יהיה זמין לרכישה מוקדמת החל מהיום ויעשה את דרכו למשתמשים כבר ב-22 בספטמבר.

תמונה: צילום מתוך אירוע אפל

מחיר השעון יחל ב-399 דולרים עבור דגם ה-GPS וכמאה דולרים נוספים לדגם הסלולרי.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch