Apple Vision Pro | תמונה: אפל

תכירו את Apple Vision Pro – המשקפיים החכמים של אפל

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

אפל (Apple) שוב דוחפת את גבולות החדשנות עם הצגת המשקפיים החכמים Apple Vision Pro. עם המשקפיים החדשים, אפל מעוניינת להציע למשתמשים חוויה שאין שני לה עם חומרה מתקדמת הכולל מעבדי סיליקון ייעודיים וביצועים יוצאי דופן. אפל שמה דגש על השימושיות האינטואיטיבית והציגה גם את מערכת ההפעלה המרחבית הראשונה בעולם, visionOS. מהקנבס האינסופי לאפליקציות ועד לתכונות הבידור הסוחפות שלה ולחוויות המרחביות המשנות שלה, משקפי Apple Vision Pro מתיימרים לחולל מהפכה בתחום שעד היום לא קיבל את הבוסט שענקיות אחרות צפו לו.

חומרה וביצועים מתקדמים

משקפי ה-Apple Vision Pro מתהדרים בתכונות חומרה מרשימות, לרבות מערכת תצוגה ברזולוציה גבוהה במיוחד, מעבד סיליקון מותאם אישית ומבנה לביש וקומפקטי. עם 23 מיליון פיקסלים על פני שני צגים (משהו כמו טלוויזיית 4K שלמה בכל עין), המשתמשים יכולים ליהנות מחוויה סוחפת שמרגישה כאילו התוכן נמצא ממש מול העיניים שלהם בזמן אמת.

Apple Vision Pro | תמונה: אפל

הביצועים העוצמתיים של שבב M2 ויכולות עיבוד הקלט של שבב R1 מבטיחים ביצועים עצמאיים ללא תחרות ואינטראקציה חלקה עם המכשיר.

אל המשקפיים מצטרפת סוללה חיצונית שמתחברת בכבל המתמגנט למשקפיים – מגסייף. הסוללה מספיקה לעד שעתיים של שימוש שוטף אך יש אפשרות לחבר את המשקפיים ישירות לשקע החשמל ולהנות מזמן בלתי מוגבל (אבל חוסר בניידות).

Apple Vision Pro | תמונה: אפל

בתחום הסאונד, אפל ציידה את המשקפיים בזוג רמקולים התומכים בסאונד מרחבי שמעניק לדבריה איכות גבוהה אבל עדיין משאיר אתכם בעניינים.

דגש על שימושיות וחווית משתמש

אפל שבה והדגישה כי המוצר החדש תוכנן לספק חווית משתמש חלקה וטבעית. Apple Vision Pro מציע פקודות קלט אינטואיטיביות הנשלטות על ידי העיניים, הידיים והקול של המשתמש. הממשק התלת מימדי של visionOS יוצר קנבס אינסופי עבור אפליקציות, ומאפשר להן להופיע זו לצד זו בכל קנה מידה. משתמשים יכולים לבצע ריבוי משימות, לגשת לאפליקציות המועדפות עליהם וליהנות מגודל מסך בלתי מוגבל, תוך שיפור הפרודוקטיביות והיעילות.

Apple Vision Pro | תמונה: אפל

התאימות עם Magic Keyboard ו-Magic Trackpad מאפשרת למשתמשים ליצור את סביבת העבודה המושלמת שלהם וליהנות מצג 4K נייד עם טקסט חד. ההתאמה הנוחה והניתנת להתאמה אישית של המכשיר, יחד עם מערכת מעקב העיניים המתקדמת שלו, מבטיחה חוויה ידידותית וסוחפת.

המשקפיים הם גם כלי חכם ליצירת חוויות בתלת מימד. באמצעות כפתור הממוקם בצד השמאלי העליון של המשקפיים, תוכלו להקליט וידאו תלת מימדי עם סאונד מרחבי. שמירת ההקלטה תאפשר לכם לחזור אליה שוב ולחיות את הרגע בצורה יותר מציאותית. מדובר במחזה עתידני שנותן משמעות חדשה לזיכרונות שלנו.

ממציאות רבודה למציאות מדומה

המשקפיים החדשים של אפל מביאים לראשונה את היכולת לדלג בין מציאות רבודה, בה אלמנטים דיגיטליים משתלבים במציאות סביבנו, אל המציאות המדומה, שם תוכלו לקבוע גם את המיקום והחלל שאתם רוצים להיות בו.

Apple Vision Pro | תמונה: אפל

ההחלפה נעשית באמצעות ה׳כתר׳ הממוקם בחלקם העליון של המשקפיים. אותו כתר שנלקח מהשעון של אפל. בהזזתו תוכלו לשלוט במידת המציאות שאתם רוצים להיות בה. אנשים סביבכם יוכלו להבדיל בין שני המצבים כאשר במציאות רבודה המשקפיים יהיו שקופים ויציגו את העיניים, ואילו במצב מלא של מציאות מדומה, המשקפיים יציגו מחסום דיגיטלי.

visionOS – מערכת ההפעלה המרחבית הראשונה בעולם

בליבם של משקפי Apple Vision Pro נמצאת visionOS, מערכת ההפעלה המרחבית הראשונה בעולם. visionOS, שנבנתה במשך עשור, תומכת בדרישות ההשהייה הנמוכה הנדרשת למחשוב מרחבי.

Apple Vision Pro | תמונה: צילום מסך

הממשק התלת מימדי של visionOS גורם לתוכן דיגיטלי להתמזג בצורה חלקה עם עולמו הפיזי של המשתמש, ומספק חוויה מציאותית. על ידי תגובה דינמית לאור טבעי ושינוי בצללים, visionOS עוזרת למשתמשים להבין קנה מידה ומרחק. מערכת ההפעלה מאפשרת ניווט ואינטראקציה ללא מאמץ עם תוכן מרחבי באמצעות תנועות עיניים, תנועות ידיים ופקודות קוליות.

מחיר וזמינות

המשקפיים החדשים Apple Vision Pro יתחילו במחיר של 3,499 דולרים ויהיו זמינים בתחילת השנה הבאה דרך אתר החברה וחנויות אפל בארה”ב. המכשיר יושק בהמשך במדינות נוספות במהלך השנה הבאה. אם המחיר מרתיע אתכם, תוכלו לבקר בחנויות אפל כדי להתנסות וללמוד עוד על Vision Pro.

אם להיות כנים, אפל לא הציגה מוצר מוגמר בבמה המרכזית והצהירה כי הוא יהיה זמין רק בתחילת השנה הבאה. בהנחה ומדובר במוצר שאכן ייצא לעולם ויעשה את כל מה שהציגה בקונספט שלה, הוא עשוי לשנות את כל מה שהכרנו עד היום בתחום המציאות המשולבת, ואולי אפילו גם להוביל אותו.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch