מערכת ההפעלה iOS 17 הוכרזה עם מצב סטנד ביי ושינויים ל-FaceTime, הודעות וטלפון

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת אפל (Apple) חשפה את מערכת ההפעלה iOS 17 כחלק מאירוע כנס המפתחים ה-WWDC 2023. לא מדובר בעדכון ענק, אבל חלק מהשינויים יהיו מעניינים למשתמשים.

אפליקציית ההודעות (Messages) מקבלת סוג של מתחית פנים עם תפריט חדש אשר מאפשר לראשונה לשלוח ולקבל תמונות וקבצים בצורה נוחה יותר מבעבר. אפל מוסיפה אפשרות של סטיקרים ויצירת סטיקרים מונפשים. מעתה, ניתן להגיב להודעה בהחלקה לצד של ההודעה, אפשרות להגיע לשיחה האחרונה שנשלחה בכדי שלא תפספסו כלום.

לראשונה, אפל מרעננת את אפליקציית הטלפון. החברה מוסיפה אפשרות של עריכת איש קשר על ידי הוספת תמונה, פונט, צבעים, פילטרים. כך שאיש הקשר מחייג, ניתן להציג את המחייג בצורה יחודית. אפל מוסיפה אפשרות של השמעת הקלטת שיחה במשיבון בזמן אמת, כך שניתן יהיה לענות לשיחה באמצע הקלטת המשיבון.

כפי שנחשף לאחרונה, אפל השיקה אפליקציה חדשה ״יומן״ אשר מאפשרת למשתמש לכתוב פרקים חדשים או לבחור בטיול האחרון למשל עם כל המוזיקה שלה האזנו, תמונות ווידאו שצילמנו ועוד.

מסך הנעילה מקבל אף הוא שינוי יחודי – מצב סטנדביי! הפיכת האייפון תאפשר למסך להציג למשתמש את השעה, מזג אוויר, התראות, ווידג׳טים אשר יזכירו לכם מסכים חכמים כאלה ואחרים. המסך יהפוך את עצמו בין מצב יום ולילה, כך שהווידג׳טים יותאמו למצב האור.

אפל מרעננת חלק נוסף במערכת ההפעלה, ואנחנו מתכוונים ל-AirDrop. כבר לא צריך לרשום את איש הקשר או לבקש ממישהו שישלח את המספר שלו דרך הודעה. כעת, הקרבת בין האייפון לאייפון או אייפון לאפל ווטש תקפיץ את האפשרות של העברת איש הקשר ממכשיר למכשיר ללא הצורך במשלוח המספר או שמירה שלו באופן עצמאי.

אלה הם רק חלק מהחידושים של מערכת ההפעלה iOS 17, אנחנו כמובן נתקין את גרסת המפתחים הראשונה מאוחר יותר וסקירה של כל השינויים תעלה כאן באתר.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra