כנס המפתחים השנתי \ צילום: אפל

לא רק משקפיים: כל מה שאפל צפויה לחשוף בעוד שבוע בדיוק

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

ב-5 ביוני, תערוך חברת אפל (Apple) את כנס המפתחים השנתי של החברה ה-WWDC 2023. אז צפויה אפל לחשוף את משקפי המציאות מעורבת ה-Reality Pro לצד מערכת הפעלה xrOS וכלי מפצחים חדשים.

כנס המפתחים השנתי WWDC 2023 \ תמונה: אפל

על פי בלומברג, לאפל יש הפתעות נוספות ולא רק את המשקפיים החדשים. מהדיווח עולה כי החברה מתכוונת להשיק לפחות 2 מחשבי מק חדשים, מקבוק אייר עם מסך בגודל 15 אינץ׳, ומקבוק פרו בגודל של 13 אינץ׳, כאשר שניהם יהיו זמינים לרכישה כבר באותו היום. המחשבים החדשים לצערנו לא יגיעו עם מעבדי הדוק הבא ה-M3, אלא עם מעבד ה-M2 שכנראה זה יקבל שדרוג קל.

בשבועות האחרונים נצפו שני המחשבים עם קונפיגורציה של 8 ליבות, 4 ליבות פעילות ואילו 4 נוספות לתת את הבוסט. כמו כן, הכוח הגרפי צפוי להגיע עם 10 ליבות ו-8GB זיכרון עבודה RAM.

מקבוק אייר 15 \ תמונה: MacRumors

רגע לפני שנתקדם לעדכוני מערכות ההפעלה הצפויות, אפל לוקחת את הצ׳אנס ותציג את המשקפי מציאות מעורבת. כאשר המשקפיים צפויים להגיע עם 2 מעבדי M2, לפחות 12 מצלמות וכוח גרפי שלא נראה כמותו. מדובר במוצא הראשון בקטגוריה חדשה שנכנסת אליו אפל בכל הכוח מזה קרוב לעשור, מאז שהציגה את האפל ווטש אי שם ב-2015.

אפל תציג את המשקפיים ואת כלי המפתחים שיהיו זמינים מייד בסיום ההכרזה, אך המשקפיים יגיעו לחנויות ואלה יהיו זמינים רק לקראת סוף השנה במחיר צפוי של 3,500$ על פי הערכות.

תמונה: Mockup by Ian Zelbo

עדכוני מערכות ההפעלה כמו iOS 17 ו-iPadOS 17 לא צפויות להציג חידושים מרעישים. אך על פי פי גורמן, מערכת ההפעלה iOS 17 תעשה רעש גם אחרי שכנס המפתחים של אפל יסתיים. עדכונים למק ה-macOS 14 ו-tvOS 17, אף הם לא צפויים להציג חידושים מרעישים.

תמונה: MacRumors

דווקא מערכת ההפעלה לשעוני האפל ווטש ה-watchOS 10 היא זאת שתהיה גולת הכותרת. השנה מדובר בגרסה העשירית של השעון. מה שיאפשר לאפל לראשונה לרענן את נראות המערכת מא-ת. הוספה של ווידג׳טים ורענון לממשק המשתמש, רענון לכל העיצובים של השעונים הקיימים ואף חדשים שיתווספו. על פי העדכון עצמו, אנו נדע אם לאפל יש תוכניות לשדרג את שעון האפל ווטש 9 שיצא בחודש ספטמבר הקרוב.

עדכון העשור לשעון \ תמונה: MacRumors

בשונה משנים קודמות, אירוע ההכרזה והפתיחה של כנס המפתחים ה-WWDC 2023 השנה צפוי להיות ארוך מהרגיל. כאשר לפני הקורונה ונסגרנו בבתים, האירוע המרכזי ארך בין שעתיים לשעתיים וחצי. ונראה שהשנה אפל מתכוונת לתת זמן ומקום לכל קטגוריה והכרזה, כאשר משקפי המציאות מעורבת כנראה ויקבלו את הכי הרבה זמן מסך.

את האמת? אני מתרגש. מדובר באירוע מרכזי של אפל שלא נראה כאן כבר למעלה מעשור. נותר רק לחכות.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra