חנות דגל בבנגקוק | תמונה: אפל

יצירתיים: גנבו מוצרי אפל בשווי חצי מיליון דולר דרך חור בשירותים

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

יום ראשון, השעה 7 בערב, ואין אף עובד בחנות מוצרי אפל (Apple) בקניון אלדרווד שבוושינגטון. לאמריקאי הממוצע זה נשמע מצב סביר אבל לפורצים זה נשמע כמו הזדמנות לא רעה להיות יצירתיים. וכך היה.

תמונה: אפל

יום לאחר מכן, עובדי החנות שלא הרגישו דבר ממה שקרה עד לרגע ההגעה לחנות, נדהמו לגלות כי הפורצים גנבו סחורה מחנות מוצרי אפל בשווי של חצי מיליון דולר. מתוך הסחורה היו כ-436 אייפונים, בנוסף לאייפדים ושעונים חכמים של אפל. כך עולה מדיווח של המשטרה המקומית.

מעבר לנזק הכלכלי האדיר לחנות, מה שהיה מעניין לגלות הוא השיטה בה הפורצים נקטו כדי להשיג את השלל המדובר. לדברי המשטרה נראה שזה היה פשע מתוכנן ומאורגן היטב, שכלל גם ידע מקדים ואסטרטגיה קפדנית.

תמונה: Mike Atkinson

לצד החנות למוצרי אפל, הייתה חנות שמכרה מוצרי קפה, כמו מכונות אספרסו ועזרים נוספים. גם שם הבעלים שהגיע בבוקר נדהם לגלות שמנעול הדלת של החנות נפרץ, ואילו אחר כך גילה חור גדול בחדר השירותים של החנות. אותו חדר שירותים היה למעשה מקושר לחדר אחורי בחנות מוצרי אפל, שם איחסנו לא מעט מוצרים יקרי ערך. כך מתברר כי לאחר שפרצו את מנעול החנות למוצרי הקפה, יצרו הגנבים חור בגודל 60 על 45 ס״מ שהוביל ישירות לאותו חדר אחורי, ואיפשר להם לקחת את השלל בלא מפריע.

תמונה: Mike Atkinson

מאחר ומדובר במבנים אמריקאים, לא מדובר בקירות בטון אלא קירות עץ וגבס הכוללים בידוד שמפריד בין החדרים, מה שהקל על הפורצים פשוט לחתוך את הקיר.

תמונה: Mike Atkinson

בעל החנות ליד אמר שהיה מופתע מכמה שהחנויות היו סמוכות ועדכן כי החליף את המנעול הפרוץ. הנזק שלו נאמד ב-1,800 דולרים, שזה סכום לא קטן לבעל עסק, אבל זה בהחלט לא קרוב אפילו לחצי מיליון דולרים.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch