לוגו ChatGPT

איטליה לא לבד: גם בגרמניה מתכוונים לחסום את הגישה ל-ChatGPT

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

הבינה המלאכותית המבוססת צ׳אט ה-ChatGPT של חברת Open AI נחסמה לשימוש בשבוע שעבר באיטליה בטענה כי המשתמשים עשויים לשים את עצמם בסיכון כשהם מספקים מידע אישי כחלק מהשימוש בשירות.

כעת נראה כי בגרמניה מתכוונים ללכת באותו הכיוון. במדינה בוחנים בימים אלו את הסיבות לחסימת הבינה המלאכותית באיטליה, ואף מקיימים שיחות קדחתניות בין 2 המדינות בכל הנושא של חסימת ה-ChatGPT.

שאלנו את הצ׳אט עצמו מה הסיבה לחסימה \ תמונה: אבי דוד The Verifier

בגרמניה נוטים להסכים עם ההנחה של איטליה וגם שם סבורים כי מדובר בשמירה על הפרטיות מפני המשתמשים ותתכן חסימה שכזאת בימים הקרובים. בעצם החסימה, גרמניה תהיה כבר המדינה השנייה באירופה שחוסמת את השירות, ומאחר ומדובר בחלק מהמדינות החזקות ביבשת, ישנו חשש שמדינות דומות יצטרפו אליהן. האם קיים חשש ששירות הצ׳אט מבוסס בינה מלאכותית ה-ChatGPT יהיה בסיכון קיומי?

רק בשבוע שעבר הודלפו פרטים אישיים של משתמשים כמו: שם פרטי, שם משפחה, כתובת, מספר טלפון, כתובת, אימייל ו-4 ספרות אחרונות של מספר כרטיס האשראי. מדובר בכל הפרטים שצריכים הגנבים להתחזות למשתמשים שהמידע שלהם דלף לאינטרנט. אנחנו באופן אישי ממליצים שלא לספק פרטים אישיים כלשהם לשירות כזה או אחר, אלא אם כן חייבים.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra