תמונה: Photo by Joseph Redfield

השעון באייפון לא עבר לשעון קיץ? ככה תפתרו את זה

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

ישראלים רבים התעוררו הבוקר ליום חדש עם שעון חדש – הלוא הוא שעון הקיץ. הזמן הזה בשנה בו יש לנו יותר שעות אור ביום אבל גם יום אחד ספציפי שאנחנו ישנים שעה אחת פחות בלילה.

בעבר היינו צריכים להתכונן מראש, לכוון את השעונים האנלוגים והדיגיטליים שלא התכווננו מעצמם, וכן גם מכשיר הטלפון עוד לא לגמרי היה מאופס על איזורי הזמן ונדרש לעזרה ידנית. היום הסמארטפונים מכירים אותנו ואת הסביבה שלנו כבר יותר ממה שאנחנו יודעים, מה שאומר שאפילו דברים איזוטריים כמו שעון הקיץ מסתדרים אוטומטית לבד. אז מסתבר שלא כולם.

באיזור ישראל יש שני איזורי זמן

הבוקר קהילות האייפון ברשתות החברתיות וקבוצת הטלגרם שלנו התעוררו לשעה הלא נכונה במכשיר האייפון שלהם. במקום לזוז שעה קדימה, האייפון הציג את אותה השעה של שעון החורף. אחרי בדיקה מעמיקה נראה שאיזור הזמן באותם מכשירים התעדכן אל שטחי הרשות הפלשתינית, כמו עזה, רמאללה וחברון, ושם תזמוני שעון הקיץ והחורף נעשים בנפרד מהזמן הישראלי.

תמונה: צילום מסך

ככה תעדכנו את שעון הקיץ במכשיר האייפון שלכם

אצל כולנו השעון מוגדר להתכוונן באופן אוטומטי על פי האיזור בו אנחנו נמצאים ומהמידע שאנחנו מקבלים ברשתות הסלולריות. אם התעוררתם הבוקר והשעון לא התעדכן, פשוט הפעילו את המכשיר מחדש כדי לרענן את החיבורים ולתת לו להתמקד מחדש על האנטנות והמיקומים העדכניים.

תמונה: צילום מסך

אם הוא לא מתעדכן אוטומטית נסו לשנות זאת ידנית בהגדרות: לחצו על הגדרות במכשיר > כללי > תאריך ושעה. אם מוגדר לכם כיוון אוטומטי ואיזור הזמן הוא לא ירושלים (גם אחרי הפעלה מחדש) – כבו את הכיוון האוטומטי ועדכנו ידנית את איזור הזמן לירושלים. מעכשיו והלאה האייפון שלכם יידע איפה הוא נמצא.

תמונה: צילום מסך

בכל מקרה, תהיו שמחים שזה קרה לכם בסופ״ש ולא ביום ראשון כשהייתם צריכים להגיע לעבודה או למסגרות השונות.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch