קונספט לבית החכם של מיקרוסופט מ-1999 \ תמונה: צילום מסך

מיקרוסופט הציגה את הקונספט של בית חכם כבר ב-1999

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

אומנם אנחנו בשנת 2023, בה אנו חיים כיום עם לא מעט אפשרויות של יצירת בית חכם. החל ממצלמות שמשולבות בפעמון בכניסה לבית, שליטה על האורות, מוצרי חשמל, כבר לא צריך לחכות למים חמים ולהדליק את הדוד לפני שמגיעים הביתה, ועוד.

ֿהטלפון החכם של מיקרוסופט \ תמונה: צילום מסך

וידאו של חברת מיקרוסופט שפורסם לפני 11 שנים, פתאום צץ ברשת המציג את הקונספט של הבית החכם. שימו לב כי מדובר בוידאו משנת 1999, אבל המציאות לא כל כך רחוקה. גם כאן הציגה מיקרוסופט מסך בכניסה לבית המאפשר להיכנס אליו על ידי טביעת אצבע או סריקת רשתית העין, כאשר המוצר נגמר ונזרק לפח, המערכת יודעת להזמין את המוצר שוב, אפשרות התראה של סדרת טלוויזיה בעוד מספר דקות ובאיזה חדר בבית נצפה בה ועוד.

עוד שלל אפשרויות שאז נראו כאילו נלקחו מאיזה סרט של מדע בדיוני ומי בכלל היה מאמין שהיום ב-2023 הדברים הרבה יותר נגישים וקלים. אז מה זה אומר על האנושות שתתקדם בעוד עשרות שנים מהיום? יהיה מעניין לראות את ההתקדמות בעתיד.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra