צילום ״ Space Zoom״ של סמסונג \ תמונה: סמסונג

האם ״הצילום ירח״ ב-S23 Ultra אמיתי? תשפטו בעצמכם

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת סמסונג (Samsung) הציגה בחודש שעבר את סדרת הגלקסי S23, כאשר בכל הטיזרים לפני ההשקה, סמסונג הציגה לנו את היכולת לצלם את הירח.

כחלק מהשקת הסדרה, סמסונג מתהדרת במערך צילום חדש עם יכולות זום מטורפות אשר יכולות לראשונה לצלם את הירח בצורה מקצועית הנקראת ״Space Zoom”. מיד לאחר ההשקה, היוטיובר הטכנולוגיה הפופולארי, מרקז בראונלי (הידוע יותר בשם MKBHD), פרסם סרטון המדגים את יכולות הזום של מכשיר ה-S23 Ultra.

אבל האם באמת התמונות של הירח שמצלמים באמצעות ה-S23 Ultra אמיתיות? משתמש רדיטט “u/ibreakphotos“, פרסם ניסוי בו הוא מנסה לבדוק האם הצילום של הירח הוא אמיתי. על מנת לבדוק את העניין, המשתמש עשה שימוש בתמונת ירח מהאינטרנט ברזולוציה גבוה, אותה הוא ערך בפוטושופ על מנת לטשטש אותה כמה שיותר וזאת על מנת לבדוק האם צילום של הירח מהצד השני של החדר הוא דבר אכן אמיתי.

באמצעות צילום הזום, ה-S23 Ultra ניסה לעבד את התמונה, ולהלן התוצאות:

ירח? \ תמונה: “u/ibreakphotos”

כפי שניתן לשים לב, סמסונג עושה שימוש בבינה מלאכותית AI ו-ML על מנת לגרום למשתמשים לחשוב כי הם אכן באמת מצליחים לצלם את הירח בצורה כל כך ברורה. בעת הזום לעבר הירח, הבינה המלאכותית גורמת למצלמה להראות פרטים נקיים וברורים של הצילום, אך בפועל המשתמש חושב כי התמונה אכן ברורה ונקייה.

זאת לא הפעם הראשונה שחברה נתפסת עם המכנסיים למטה כאשר היא מבטיחה למשתמשים צילומים מרהיבים ונקיים של אלפי קילומטרים. חברות כמו וואוויי ואחרות לצערנו השתמשו בטריקים שונים ומשונים לגרום למשתמשים לחשוב כי צילמו תמונות מרהיבות. אבל לא כך הדבר.

עדכון 14.3 – סמסונג מגיבה:

סמסונג מחויבת לספק חווית צילום מהטובה ביותר, כאשר משתמש מצלם את הירח, טכנולוגיית אופטימיזציית הסצנות המבוססת על בינה מלאכותית מזהה את הירח כאובייקט הראשי, הטכנולוגיה תופסת פריימים מרובים עבור קומפוזיציה מרובת פריים, ולאחר מכן בינה מלאכותית משפרת את הפרטים של איכות התמונה והצבעים. טכנולוגיה זו אינה מכילה שכבת-על של תמונה על התמונה. משתמשים יכולים לבטל את אופטימיזציית ה-AI, אשר ישבית שיפורי פרטים אוטומטיים בתמונה שצולמה על ידי המשתמש. סמסונג ממשיכה לשפר את כלי אופטימיזציית הסצנות כדי להפחית כל בלבול פוטנציאלי בין צילום של הירח האמיתי לבין תמונה של הירח“.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra