תמונה: Pete Linforth from Pixabay

מטא עובדת על רשת חברתית חדשה שתפיל את טוויטר

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

מטא (Meta), חברת האם של הרשתות פייסבוק אינסטגרם ואפליקציית וואטסאפ, עובדת על רשת חברתית חדשה שתתחרה באופן ישיר מול טוויטר, כך עולה מדיווחים ברשת.

בדצמבר האחרון הציגה אינסטגרם את פיצ׳ר notes שמאפשר למשתמשים לשתף עדכונים שוטפים בטקסט ואימוג׳ים עד 60 תווים. על פי דיווח של הניו יורק טיימס, חברת האם בוחנת את האפשרות להפוך את הפיצ׳ר למתחרה ישיר של הרשת החברתית טוויטר.

ה-Notes של אינסטגרם | תמונה: Meta

״אנחנו בוחנים רשת חברתית מבוזרת נפרדת שתאפשר שיתוף עדכוני טקסט. אנחנו מאמינים שיש כאן הזדמנות למרחב נפרד בו יוצרים ודמויות ציבוריות יוכלו לשתף עדכונים שוטפים על תחומי העניין שלהם״ כך נמסר מהדוברוּת של מטא.

הרשת החדשה, שעונה כרגע לשם הקוד P92, צפויה להיות רשת חברתית שתתבסס על ActivityPub – פרוטוקול מבוזר שנמצא בשימוש על ידי פלטפורמת הקוד הפתוח, והמתחרה של טוויטר כיום, Mastodon. המשמעות של רשת מבוזרת היא שמשתמשים באפליקציה יוכלו להצטרף או ליצור שרתים חדשים, רק עם האפשרות לשתף פוסטים על גבי שרתים של אחרים.

הקמע של מסטודון | תמונה: ויקיפדיה

על פי הדיווחים, P92 תאפשר תחילה לשתף פוסטים בצורת טקסט, בדומה לטוויטר, כאשר האפשרות להגיב והיכולת לשלוח הודעות למשתמשים יגיעו מאוחר יותר. הרשת תהיה מקושרת לאינסטגרם, כך שכל הדאטה מהרשת החברתית, שכוללת עוקבים, לייקים ותגובות, יהיו זמינים גם ברשת החדשה. כמו כן מדיניות הפרטיות של אינסטגרם היא זו שתהיה בתוקף על הפלטפורמה. כמתבקש, משתמשים קיימים באינסטגרם יוכלו להצטרף לרשת החדשה באמצעות חשבון האינסטגרם שלהם.

הרעיון להקמת מתחרה לטוויטר מגיעה גם בעקבות כל מה שמתרחש בחברה מאז שאילון מאסק הפך להיות הבעלים שלה, בין היתר נפילות הפלטפורמה, גליצ׳ים בפיד ועוד. בעוד מאסק אוסף את השברים ומנסה לייצב את הרשת, יש אחרים שמזהים הזדמנות לייצר אלטרנטיבה יציבה יותר.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch