אפל קארד מגיע? בנק ישראל פותח את הדלתות לחו״ל

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

בנק ישראל הודיע היום על מהלך שיאפשר לחברות פיננסיות בינלאומיות להתחבר למערכות האשראי המקומיות כדי להציע שירותי אשראי מגוונים ואיכותיים בישראל.

המהלך הוא חלק מהרצון להכניס שחקנים חדשים לשוק ולהגביר את התחרות בתחום הפיננסי המקומי. כחלק מהמהלך, חברות פינטק יוכלו לקבל רישוי זמני מהיר כדי להתחבר למערכות התשלומים הגדולות בישראל – שב״א, מס״ב וזה״ב, שמאפשרות יכולות סליקה, העברות בנקאיות והעברות כספים בזמן אמת.

מעבר להגברת התחרות בפיתרונות האשראי, הכנסת שחקנים חדשים תתרום גם לתחרות בתחום הטכנולוגי, תחום שחברות האשראי המקומיות לא משקיעות מספיק.

התנאים לקבלת הרישוי הזמני כוללים בין היתר התבססות על רישיון שכבר ניתנו לחברה בארה״ב, אירופה או בריטניה, כולל אישור מרגולטור מקומי במדינה, ועוד בתנאי שהחברות משרתות היום מעל 5 מיליון משתמשים. חברות אחרות שלא עומדות בתנאים עדיין יוכלו להגיש בקשה ולהתחיל להיערך להתחברות עד להנפקת רישיון קבוע.

שחקנים חדשים שיכולים להכנס למגרש יכולים להיות רבולוט הבריטית או אפילו אפל, שהחלה להציע לאחרונה את Pay Later, פתרון אשראי עצמאי ראשון מבית החברה.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch