עדכון ה-״Moment 2″ עבור ווינדוס 11 שוחרר; כל מה שחדש

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת מיקרוסופט (Microsoft) משיקה היום (שלישי, 28.02) את עדכון ה-“Moment 2”, אשר זמין להורדה עבור מערכת ההפעלה ווינדוס 11.

הכירו את עדכון Moment 2

במיקרוסופט מוותרים על העדכונים החד שנתיים, וכעת אחת לכמה חודשים החברה תשחרר את עדכוני ה-“Moment” הכוללים מספר חידושים למערכת ההפעלה. בעצם, במיקרוסופט חוזרים להשיק מערכת הפעלה חדשה פעם ב-3 שנים.

מנוע החיפוש מבוסס בינה מלאוכתית

כפי שחשפנו כאן אמש, מיקרוסופט מחליפה את שורת החיפוש בשורת המשימות ומשלבת את מנוע החיפוש בינג המבוסס בינה מלאכותית, ה-GPT-4. כעת, ניתן לחפש ואף לצ׳וטט עם הצ׳אט בוט החדש ישירות משורת החיפוש בווינדוס 11.

סנכרון לאייפון עם הודעות, שיחות והתראות

אפליקציית ה-Phone Link המובנית במערכת ההפעלה ווינדוס 11, סוף סוף מוסיפה תמיכה בסנכרון עם מכשירי האייפון. במיקרוסופט הודיעו כי מספר מצומצם של משתמשים יקבלו את האפשרות בתחילה, כאשר בחודשים הקרובים האפשרות תפתח לכולם.

ניתן יהיה לסנכרן את אנשי הקשר מהאייפון לווינדוס 11, קבלת התראות, הודעות ה-iMessage והודעות הטקסט, קבלה והוצאה של שיחות ועוד. אך בתחילה במיקרוסופט מודיעים על מספר מגבלות, לא ניתן לשלוח הודעות מולטימדיה או לענות להודעות של קבוצות מרובות משתתפים ב-iMessage.

גלריה: סנכרון האייפון עם ווינדוס 11

בגזרת משתמשי האנדרואיד שכבר האפשרויות כמו סנכרון או קבלת הודעות ושיחות דרך ה-Phone Link זמינות מזה שנים, מיקרוסופט מעמיקה את הקשר עם חברת סמסונג, שכעת תאפשר למשתמש להפעיל את נקודת הגישה ממכשירי הגלקסי, ישירות מתוך ווינדוס 11. כמו כן, ניתן להעביר את הגלישה באתר בו אתם גולשים ישירות למחשב ולהמשיך משם.

אפליקציית הצ׳אט (וידאו) עוברת שדרוג

אפליקציית הצ׳אט המובנית במערכת ההפעלה ווינדוס 11 הושקה יחד עם המערכת בשנה שעברה. והיום, מיקרוסופט מציגה עדכון רענן לנראות ולאפשרויות החדשות שאפליקציית הצ׳אט מאפשרת. החל משיפור בשיחות הוידאו, אפשרות לראות את עצמכם רגע לפני שאתם עונים לשיחה, עדכון לאפקטים עם Windows Studio Effects ועוד.

עזרה לכל אחד בלייב

מיקרוסופט משלבת אפליקצייה חדשה, אשר תעזור למשתמשים אשר נתקעו עם בעיה שהם לא מוצאים לה פתרון. אם השכן לא זמין או איש המחשבים שלכם לא יכול לבוא, מיקרוסופט משיקה שרות חדש שיעזור לכם לקבל עזרה בלייב, וכל זה ישירות מתוך מסך ההתחל ובחינם.

ווידג׳טים צד ג׳ ומסך מלא

העדכון החדש של ווינדוס 11 מביא עימו אפשרות של התקנת ווידג׳טים צד ג׳ ישירות מחנות האפליקציות ה-Microsoft Store. כעת, פייסבוק משיקה את מסנג׳ר, ספוטיפיי ועוד מספר אפליקציות שכעת הווידג׳טים שלהן זמינות להורדה דרך החנות. כך שתוכלו לשלב את הדברים שחשובים לכם באמת.

כמו כן, מיקרוסופט מאפשרת כעת להיכנס למצב של מסך מלא עם חלון הווידג׳טים ולא רק כחלון צף בצד המסך.

ווינדוס 11 מותאמת למסכי טאץ׳

מערכת ההפעלה ווינדוס 11 הושקה כמערכת רספונסיבית, הכוונה שהיא מתאימה את עצמה לכל גודל מסך. הבעיה עם מערכת ההפעלה 8 ו-10, היו ההתאמות שלא התאימות למסכי הטאץ׳, למרות הניסיונות ההולכים ומשתנים של מיקרוסופט אשר ניסתה לבדוק זאת בכל מיני דרכים.

אך כעת עם ווינדוס 11, מיקרוסופט הופכת את חווית הטאץ׳ לחוויה מלאה ורספונסיבית. העדכון החדש מביא עימו אפשרות ״להעלים״ את שורת המשימות, כך שיהיה לנו בר צף בדומה למה שאפל עושה עם האייפון והאייפד. ההתאמה של ווינדוס 11 למסכי טאץ׳ הולכת וגוברת ובמיקרוסופט פצחו את הנוסחה, כך שאין צורך באמת להשתמש במקלדת ועכבר.

הקלטת מסך בוידאו (ולא רק תמונות מסך)

מערכת ההפעלה ווינדוס 11 כוללת בתוכה כלי המאפשר חיתוך של תמונות מסך. אם תרצו לבחור אפליקציה, חלון, את כל שולחן העבודה או רק חלק ממנו. אך כעת, מיקרוסופט משלבת אפשרות חדשה – הקלטת מסך בוידאו. כבר לא רק תמונות מסך. אם אתם עובדים על מצג או שאתם רוצים לשלוח למכר הסבר בוידאו, עכשיו זה אפשרי.

להלן חידושים נוספים בעדכון ה-״Moment 2″ לווינדוס 11:

  • פנקס הרשימות (Notepad) כעת מאפשרת פתיחת חלונות בטאבים בתוך האפליקציה.
  • אפליקציה של ווינדוס 365 חדשה מאפשרת להתחבר למחשב ווינדוס 11 בענן
  • אופציות נגישות חדשות: תמיכה בכתב ברייל, הוספה של כתוביות בשפות נוספות, אפשרויות קוליות לניהול מערכת ההפעלה ועוד.
  • ניהול חשמל נקי – בדומה לחברות אחרות, מיקרוסופט כעת משלבת טעינה ושימוש במחשב כאשר טעינה ירוקה זמינה.
  • שילוב בינה מלאכותית במסך ההתחל
  • ועוד.

כמובן, מערכת ההפעלה ווינדוס 11 כוללת תיקוני באגים רבים, התאמה לדרייברים וחומרה, עדכוני אבטחה, שיפור ביציבות המערכת ועוד.

העדכון זמין להורדה עכשיו לכלל המשתמשים במערכת ההפעלה ווינדוס 11 כעדכון אופציונלי, וזה יותקן בהמשך החודש לכלל המשתמשים באופן אוטומטי.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra