תמונה: צילום מסך, מתוך מסמך הפטנט של מטא

פייסבוק רוצה שהמשקפיים החכמים שלה יזכירו לכם לקנות חלב

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

אחרי השקת עולמות המולטיוורס ומשקפי המציאות המדומה הנלווים אליהם, מטא (Meta), חברת האם של פייסבוק (Facebook), מתקדמת במקביל אל עבר המציאות הרבודה. דבר הגיוני לעשות במיוחד כשאפל נוגסת לה בעקבים ומתכוננת להשקת מוצרי מציאות רבודה משלה, כמו המשקפיים האלה.

פטנט שאושר לאחרונה עבור החברה, כולל בתוכו תיאורים לתזכורות שצריכים להיות מטופלים על ידי עוזרת קולית. על פי הפטנט, תוכלו לבקש ממנה לתזכר אתכם לקנות חלב והיא תעשה את זה ברגע שהיא תזהה שאתם במיקום רלוונטי או כשאתם מסתכלים על חנות שאפשר לקנות בה.

תמונה: צילום מסך, מתוך מסמך הפטנט של מטא

תזכורות נוספות כמו להתקשר לאמא כשאתם מגיעים הביתה יעבדו בצורה דומה, ואפילו תזכורות מבוססות על היומן שלכם או אנשים שאתם מכירים, כמו כמו לסדר את רקטת הטניס שלכם כשהעוזרת הקולית יודעת שיש לכם משחק טניס בקרוב לפי פגישה ביומן, או להזכיר לכם להגיד תודה לאמא שלכם על האוכל שהיא שלחה, בפעם הבאה שאתם פוגשים אותה.

על פי הפטנט, העוזרת הקולית תהיה מסוגלת להעזר בדברים כמו טקסט, עזרים ויזואליים, קוליים, מיקום של ה-GPS ואפילו תדע לקשר בין כמה גורמים כדי להפעיל את התזכורת שצריך בצורה המיטבית.

לצד הפטנט נצפתה גם משרה חדשה שפתחה החברה שמחפשת מנהל מוצר עבור משקפיים חכמים עם ניסיון בהשקת מוצרים חדשים לשוק, וכן ניסיון במוצרים המשתמשים בבינה מלאכותית או טכנולוגיית למידת מכונה, ואפילו עדיפות לניסיון מתחום העוזרות הוירטואליות.

לחברת מטא יש חוזה רב שנתי עם חברת EssilorLuxottica, המייצרת בין היתר את מותג ריי בן, וכן שותפה גם במיזם המשקפיים החכמים של פייסבוק ו-RayBan שהשיקו השתיים יחד בשנים האחרונות, כך שיש סיכוי שבקרוב מאוד תהיה לנו עוזרת צמודה שתדאג שאנחנו זוכרים לדבר עם החבר שהבטחנו שנחזור אליו ושכחנו.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch