ה-Cybertruck של טסלה | מקור: אבי דוד The Verifier

צפו: וידאו חדש חושף עוד פרטים על הטנדר העתידני של טסלה – סייברטראק

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

מאז שהתחיל לעשות סיבובים בפאלו אלטו, הטנדר החשמלי החדש של טסלה (Tesla) לא מפסיק לייצר כותרות. טנדר הסייברטראק (Cybertruck) נראה כמו רכב עתידני עשוי מתכת וקווים גאומטריים ישרים ולקראת ההשקה שמתקרבת לאט לאט, אנחנו מקבלים עוד פרטים.

הטוויטר הוא מקום פורה לצלמי פפראצי בתחום הטכנולוגיה וככזה, כל תמונה שמועלית תופסת תאוצה די במהירות. אם באחד הסיבובים ראינו את הסייברטראק מאחור מבצע פניות בשכונה, עכשיו יש גם תמונת פרונט שחושפת את העיצוב הקדמי גם במציאות. בקדמת הרכב נראה שאי אפשר לפספס את המגב הענקי שמכסה את השמשה הקדמית. אילון מאסק (Elon Musk) טען בעבר כי בשלב הייצור ההמוני, אותו מגב לא יהיה חלק מהרכב והוא יוחלף בתצורה אחרת. למרות הטענה, נראה שבנתיים המגב כאן כדי להשאר.

תמונה: @greggertruck, טוויטר

סרטון נוסף מציג את הרכב מסתובב בתוך אולם תצוגה מבוקר, שם נחשפים פרטים נוספים ושדרוגים. אחד מהם הוא היכולת של הרכב לסובב את כל ארבעת הגלגלים יחד. כך שבניגוד להיום שרק שני הגלגלים הקדמיים קובעים את הכיוון, עכשיו כל הארבעה יסייעו לכם להגיע לכיוון ביעילות יותר.

זו תכונה שלא נפוצה ברכבים רגילים, ואפילו לא משהו שהתקבל טוב בתעשייה בשנות ה-80 כשיצרניות כמו BMW, רנו ואפילו ניסאן הציגו אותה. אך לאחרונה חזרה התכונה להיות רלוונטית ברכבים שנוסעים בין היתר גם בשטח כמו ג׳יפים מסוג האמר ואפילו ב-IONIQ 5 של יונדאי. שילוב התכונה מאפשר לרכב חוויית נסיעה וביצועים טובה יותר, במיוחד בדרכים לא שגרתיות.

עוד ניתן לראות בסרטון כי כרגע אין זכר לתאורת הלד שהופיעה מעל השמשה בדגמים הקודמים. למרות המראה הסופר עתידני שזה מקנה לרכב, יש מדינות בהן זה לא חוקי להפעיל תאורה כזאת בדרכים מסוימות ולא ברור אם הדבר הסופי יגיע עם הרכב כשיתחילו את הייצור, ואם כן, איך טסלה תתמודד עם המגבלות שמשתנות בין מדינה למדינה.

תזכורת לתאורת הלד מעל השמשה

גם הצד האחורי מקבל כמה שינויים קוסמטיים נדרשים. בניגוד לסרטונים שהוצגו ברשת כאילו נורות הבלימה יהיו נפרדות כמו ברכבים שיש היום, העדויות חושפות כי המנורה תשודרג לנורת פס אחיד שתשרע לאורך כל החלק האחורי של הרכב. עובדה שמאסק אפילו אישר בעצמו בתגובה לאחד הציוצים.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch