תמונה:Gerd Altmann from Pixabay

וואטסאפ עובדת על פיצ׳ר שישים סוף לטרור ההודעות הקוליות

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

מכירים את זה שאתם מדברים עם החברים או המשפחה בוואטסאפ ואז באמצע השיחה הם עוברים להודעה קולית במקום טקסט ואתם נאלצים לשמוע את ההקלטה בקולי קולות? שלא נדבר על הקלטות של מעל 30 שניות שהיו יכולות להסתכם בהודעה וחצי.

אז וואטסאפ (Whatsapp) ככל הנראה זיהתה את הכאב העולה והחליטה לצאת עם פיתרון מהבית – תמלול מובנה של הקלטות קוליות. מה זה אומר? זה אומר שתוכלו להמיר לטקסט כל הודעה קולית שישלחו לכם ולהמשיך להתכתב כרגיל בטקסט.

על פי הבלוג של WABetaInfo, שעוקב אחרי כל פיתוח של וואטסאפ, הפיתוח המדובר נחשף עוד אי שם בספטמבר 2021 אך נדחה עקב סיבות לא ידועות. בעדכון גרסת הבטא 23.3.0.73 למכשירי iOS, נצפה מסך חדש המסביר על סיבות אפשריות למה לא ניתן לתמלל את ההודעה הקולית, מה שמבשר על בואו הקרב של הפיצ׳ר המדובר.

תמונה: wabetainfo

על פי צילום המסך, וואטסאפ מסבירה למה לא יהיה ניתן לתמלל הודעות קוליות מסוימות – אם לא זוהו מילים בהקלטה (הקלטה חלשה או סתם קולות ללא מילים) או אם הגדרת השפה לא תואמת את שפת ההקלטה, כך למשל אם התמלול מוגדר לאנגלית וההקלטה היא בעברית, אפשרות התמלול לא תעבוד.

אין עוד מידע לגבי תאריך השחרור של הפיצ׳ר אבל טוב לדעת שוואטסאפ עובדת על פיתרון מובנה שלא מצריך מאיתנו להשתמש בשירותי צד ג׳, כפי שהחלו לצוץ לאחרונה.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch