משרדי נטפליס \ תמונה: נטפליקס

תתכוננו לשלם יותר: ״מס נפליקס״ חוזר

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

משרד האוצר מקדם את החזרת חוק ״מס נטפליקס״ שזה צפוי להיות כחלק מחוק ההסדרים של הממשלה הנוכחית. אותו ״מס נטפליקס״ שהיה אמור להיכנס לחוק ההסדרים בממשלה הקודמת של לפיד-בנט, נפסל עשרה ימים בלבד לפני הצעת חוק ההסדרים.

אם החוק אכן יעבור וזה יכנס לחוק ההסדרים, מי שיש ברשותו או ירשם לשרות סטרימינג בתשלום כמו: נטפליקס, דיסני פלוס, אפל מיוזיק, ספוטיפיי וכו׳, יאלץ כנראה לשלם יותר על המנוי החודשי. במשרד האוצר מתכוונים לחייב את החברות 17% מע״מ, מה שיחייב את החברות לשלם את הכסף ישירות לקופת המדינה שזאת צפויה להרוויח כ-500 מיליון שקל בשנה.

Netflix
נטפליקס תעלה מחירים?

וברור לאן אנו הולכים, אם החברות יאלצו לשלם את ״מס נטפליקס״ לקופת המדינה, החברות יאלצו להעלות את המחירים לצרכנים, ואנו נאלץ לשלם יותר על כל מנוי שאליו אנו רשומים ומשלמים.

חוק דומה לזה קיים בלא מעט מדינות שאלה דורשות תשלום מס עבור רכישה של שרותי סטרימינג. האם הדבר יכול לעבוד גם בישראל? אנחנו כמובן נמשיך לעדכן ולדווח על ״מס נטפליקס״ והאם זה יעבור כחלק מחוק ההסדרים.

מנכ״ל איגוד האינטרנט הישראלי, יורם הכהן, אמר בתגובה: “מדובר בצעד מבורך שימנע אפליה של עסקים מקומיים בישראל אל מול חברות גלובליות. המצב הקיים מאפשר לענקיות הטכנולוגיה, למשל, למכור שירותים לישראלים בישראל בלי לשלם מס בניגוד לעסק מקומי ישראלי שחייב בגביית מע״מ – זה יתרון בלתי הוגן. מצופה מהתאגידים הבינלאומיים לספוג את העלייה הזאת ולא להטיל אותה על הצרכנים”.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra