הסוף להקלטת השיחות? ח״כ בועז ביסמוט מציע תיקון לחוק הגנת הפרטיות

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

ח״כ בועז ביסמוט מסיעת הליכוד הגיש השבוע את הצעת החוק הראשונה שלו – התיקון לחוק הגנת הפרטיות. דבר אשר יאסר להקליט אדם ללא ידיעתו, מה שעלול לגרום לעבירה פלילית.

הצעת החוק החדשה שהוגשה, אם תעבור – לא תאפשר לאף אדם להקליט אדם אחר ללא ידיעתו. בין אם מדובר בשיחת טלפון או כמכשיר הקלטה כזה או אחר.

הקלטת שיחות באנדרואיד

כיום, משתמשי האנדרואיד יכולים להקליט שיחות ללא בעיה. על ידי שימוש באפליקציות צד ג׳ אשר זמינות להורדה בחנות האפליקציות הפליי סטור. אומנם גוגל ניסתה למנוע את התופעה ולחסום אותה, אך המשתמשים עדיין יכולים להקליט אם יבחרו בכך.

הסוף להקלטה ללא ידיעותי של אדם אחר

לעומת זאת, משתמשי האייפון אינם יכולים להקליט שיחות. הדבר הנ״ל חסום מבחינת מערכת ההפעלה. על מנת להקליט שיחות באייפון יש להשתמש באפליקציות ושרותי צד ג׳ המאפשרים לעשות זאת על ידי שימוש בשיחה מרובת משתתפים, כאשר השיחה עוברת להקלטה על גבי שרת חיצוני.

ב-2017, ניסה ח״כ דוד ביטן להעביר חוק הדומה המורה על איסור של הקלטות סתר. אך הקואליציה בזמנו לא איפשרה את העברת החוק והוא נגנז.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra