מיקרוסופט סוגרת עסקת ענק עם OpenAI – האם ChatGPT יחליף את בינג?

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

חברת מיקרוסופט (Microsoft) סוגרת בימים אלה עם Open AI, המיזם הגדול שאחראי על לא מעט תוצרים של בינה מלאכותית (ביניהם ChatGPT שהוצג לאחרונה לציבור) עסקת ענק שצפויה לחזק את מיקרוסופט בחזית הבינה המלאכותית.

מקור: מיקרוסופט

מקורות רבים מדברים על סכום של לא פחות מעשרה מיליארד דולר שיושקעו בחברה לאורך מספר שנים ויאפשרו למיקרוסופט להטמיע לא מעט מהיכולות המדהימות של הפרוייקט במוצריה השונים.

ברקע הדיווחים על העסקה הנרקמת, מיקרוסופט מדווחת על גל פיטורים של כ-10,000 עובדים שישוחררו מהחברה. מנכ״ל החברה, סאטיה נדלה, הודיע כי גל הפיטורים הוא חלק משינויי פוקוס בחברה שמכוונים את כל המשאבים שלהם כעת אל תחומי הבינה המלאכותית.

מקור: OpenAI

כחלק מעסקת הענק, מיקרוסופט מתכוונת להנגיש את הכלים והטכנולוגיה שמפתחת OpenAI עבור משתמשי קצה ומפתחים המשתמשים במוצרים שלה. תוצרים כמו GPT, DALL-E ועוד, כבר מיושמים בחלק ממוצריה של מיקרוסופט, כמו פלטפורמת המפתחים GitHub, שכוללת כעת פיצ׳ר בשם Copilot המייצר קטעי קוד בצורה אוטומטית.

מאז 2019 השקיעה מיקרוסופט במיזם OpenAI מעל 3 מיליארד דולר. בעצם סגירת העסקה הקרובה, מצהירה החברה כי היא מהמרת על כל הקופה בתחום הבינה המלאכותית, וייתכן כי נראה שילובים נוספים של הטכנולוגיות במוצרים כמו חבילת האופיס, מנוע החיפוש בינג ועוד – ממש בקרוב. האם למתחרות הגדולות כמו גוגל יש ממה לפחד?

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch