החלפת הקיצורים במסך הנעילה \ תמונה: fossbytes

בלעדי: אפל תאפשר להחליף את הקיצורים במסך הנעילה

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה
Highlights
  • בלעדי

חברת אפל (Apple) תחשוף את עדכוני מערכות ההפעלה בחודש יוני הקרוב בכנס המפתחים השנתי ה-WWDC, שם תציג לעולם את העדכון למכשירי האייפון והאייפד, ה-iOS 17 וה-iPadOS 17.

מערכת ההפעלה למכשירי האייפון עברה בשנים האחרונות מהפך, ומאפשרת למשתמש לבצע יותר שינויים ויזואליים ולהתאים את המערכת באופן האישי. לפני כשנתיים עם iOS 14 הציגה אפל את הווידג׳טים למסך הבית, ובשנה שעברה עם iOS 16, הציגה החברה את האפשרות לערוך את מסך הנעילה. החל מהפונט, לצבעים, הוספה של ווידג׳טים, יצירה ועריכה מלאה של ערכות עיצוב מותאמות אישית ועוד.

אך אחד מהדברים שעדיין לא ניתן לשנות הם כמובן הקיצורים במסך הנעילה – ואנחנו מתכוונים לפנס ולמצלמה. מדובר ב-2 קיצורים אשר מאפשרים להגיע לדברים הכי הכרחיים ביום יום של המשתמש. הפנס נמצא שם בדיוק בזמן שאנחנו צריכים אותו, או לתפוס את התמונה בצורה הכי מהירה שיש, ישירות ממסך הנעילה.

אך ל-The Verifier נודע כי באפל מתכוונים לאפשר למשתמשים להחליף את הקיצורים ב-iOS 17 ובכך תשלים החברה את אפשרות העריכה של מסך הנעילה ומסך הבית. למשתמש תהיה האפשרות לשלב קיצורים אחרים מתוך האפשרויות של המערכת. עוד לא ידוע האם באפל יבחרו לפתוח את האפשרות למפתחים על ידי גישה של API לקיצורים במסך הנעילה.

על פי מספר דיווחים, באפל מתכוונים לדחוף חלק מהחידושים למועד מאוחר יותר, כגון iOS 17.1 וכן הלאה. גם כאן נודע ל-The Verifier כי דברים עלולים להשתנות ואף לדחות את האפשרות של עריכת הקיצורים במסך הנעילה.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra