תמונה: יח״צ Dell

חברת Dell חשפה שלט גיימינג עם טביעת אצבע ושליטה קולית

מערכת האתר
פורסם על ידי מערכת האתר

בכנס CES הקודם חשפה Dell Technologies את פרויקט Concept NYX – המאתגר את גבולות הדמיון ופועל למציאת החידושים הטכנולוגיים העתידניים שיקלו על חיינו. השנה Dell Technologies מרחיבה את הפעילות ומציגה שני חידושים – שלט מבוסס AI, ומוצרים לעבודה היברדית.

Concept NYX – שלט גיימינג למחשב מבוסס AI

מהנדסי ומעצבי ה-Concept NYX של Dell Technologies עומלים על פיתוח שלט גיימינג למחשב, הלומד את חוויית המשתמש ומבדיל בין משתמשים שונים שמשחקים עם אותו השלט – זהו ה-Concept NYX Game Controller.

תמונה: יח״צ Dell

השלט העתידני יכול להיראות במבט ראשוני כמו שלט רגיל, אך כשיורדים לפרטים רואים אלמנטים שאינן קיימים עד כה בשלטים, לדוגמה: הגדרות ותוכן מותאמים אישית, קורא טביעות אצבע חכם, אפשרות להזרמת תוכן למסכים שונים בעזרת לחיצה על כפתור בשלט ויכולות שימוש קולי. גם בתוך המשחקים, לשלט העתידי יש רעיונות מיוחדים, כמו הגדרות התנגדות לתנועת האגודלים והתאמת העדפות אישיות עבור משחקים שונים, למשל יצירת תחושה אמיתית של נהיגה בטנק, או ירייה בחץ וקשת.

תמונה: יח״צ Dell

לשלט נוספו כמובן גם כלל היכולות הקריטיות הקיימות בעכבר ומקלדת, כך שלגיימרים הרגילים לא ייחסרו כפתור ה-Shift, גלגלי הגלילה שמאפשרים ניווט והחלפת נשקים ופיצ’ר מיוחד גם למיפוי הלחצנים השונים והשימושים שהגיימרים הגדירו להם.

כמו כן, במסגרת Concept NYX בוחנים כיצד ניתן לשלב יותר יכולות בינה מלאכותית בחיבור של בין גיימינג לחיים האמיתיים. אחד הרעיונות הוא לאפשר חוויות משותפות רבות על ידי פיצול מסכים, כך שיהיה ניתן לשחק על חצי מהמסך בזמן שאחרים צופים בסרט בחצי השני – או לשחק שני משחקים במקביל

Concept NYX – אווטאר שלכם בשיחות וידאו

חיי העבודה של רבים הפכו היברידיים, אולם בדרך נשארו אלמנטים שטרם עברו אדפטציה לעולם החדש. זאת הסיבה שב-Dell Technologies עומלים על ה-Concept NYX Future of Connecting – פרויקט המתמקד בחוויית המשתמש ומתעמק ברגעים מיקרו יומיומיים שעלולים לצוץ כאשר קופצים בין העולמות פיזיים ודיגיטליים.

לכולם קרה למשל, כאשר היו בשיחת וידאו ונאלצו להתרחק לרגע מהמסך כדי לפתוח את הדלת או לטפל בחיית מחמד או ילד מחוץ למצלמה. ברעיון העתידני, במקום להשאיר מסך ריק או צילום ראש סטטי מיושן, יהיה ניתן בהינף יד להישאר נוכחים כאווטאר.

Concept NYX – רעיונות נוספים

רעיונות נוספים עליהם עובדים ב-Dell הם:

  • ה-Concept NYX Companion – מכשיר קל משקל בסגנון טאבלט שניתן לצפות בו ולגשת אליו בסביבות VR ו-XR, כשהתוכן של המשתמש נמצא במקום אחד בזמן שהוא עובר בין חללים ומשימות.
  • ה-Concept NYX Stylus – היכולת להזין הערות בקול או באמצעות עט, ולגרור ולשחרר אותן לתוך חללי שיתוף פעולה דיגיטליים ווירטואליים, ואפילו להשתמש בהפעלה הקולית.
  • ניתן להשתמש בכל הכלים הללו בצורה חלקה לצד Concept NYX Spatial Input בסביבת שולחן עבודה עתידית עם מקלדת ועכבר, ואולי גם תצוגות תלת מימדיות.

הרעיונות האלו עתידים להתממש הודות לכך של-Dell יכולות הן בתשתיות הסייבר והענן והן במחשוב הקצה, ואפשרויות לפתח כלים לשוק כמו דור חדש של מסכי ועידות UltraSharp ומצלמות רשת חכמות המתבססות על טכנולוגיות אחסון, Multi-cloud ו-5G שיאפשרו את הקישוריות והתשתית המתקדמות לארגונים.

שתפו כתבה