כל מה שחדש ב-IOS 16.2

עדכון מערכת ההפעלה ה-iOS 16.2 שוחרר; כל מה שחדש

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת אפל (Apple) שחררה אמש (שלישי, 16.12) את עדכון מערכת ההפעלה ה-iOS 16.2 למשתמשי האייפון. העדכון מביא עימו לא מעט חידושים, להלן כל מה שחדש.

נתחיל עם המקלדת, הוספה של הניקוד למקלדת העברית הפכה לתופעה בלתי נסבלת עבור המשתמשים. רבים נאלצו אומנם לעדכון המיוחל, והיו כאלה שהעדיפו לעבור למקלדת של מיקרוסופט, ה-Swift (ובצדק). אך כעת עם עדכון iOS 16.2, באפל מוסיפים מקלדת עברית נוספת, הכוללת את אפשרות הניקוד או כזאת ללא.

להתראות לניקוד במקלדת \ תמונה: The Verifier

אפליקציית הקנבס “Freeform”

אם אתם מרגישים יצירתיים או שאתם סתם מחפשים לעצמכם מקום לזרוק בו רעיונות, אפל שחררה אפליקציה חדשה הנקרא ״Freeform” אשר מאפשרת לזרוק כל מה שתרצו על הקנבס. החל מתמונות, סרטונים, הוספה של טקסט או מצגת או קבצים כאלה ואחרים. אם יש לכם פרוייקט שאתם עובדים עליו וזקוקים לקיר ריק שיאפשר לכם להוסיף את כל הרעיונות שלכם, אז עם Freeform תוכלו לעשות זאת. האפליקציה החדשה זמינה באייפון באייפד ובמק.

קנבס ללא גבולות \ תמונה: אפל

שירה בציבור (סתם, קריוקי) באפל מיוזיק

לפני מספר ימים חשפו באפל כי החברה תוסיף לעדכון ה-iOS 16.2 את האפשרות לשיר סוג של קריוקי עם למעלה ממיליון שירים שזמינים בשרות המוזיקה האפל מיוזיק. ניתן להשתיק את הזמר, כך שרק המוזיקה ֶתתנגן. אם השיר עצמו הוא דואט, אז ניתן לשיר ביחד. זוכרים רק שביקשנו לא יותר מידי חזק ובעדינות עם השירה?

וכולם ביחד \ תמונה: אפל

כיבוי הרקע וההתראות במסך הנעילה

אם אתם בעלי מכשיר אייפון 14 פרו או אייפון 14 פרו מקס, אפל הוסיפה אפשרות של Always On Display ובכך אפשר לצפות בהתראות, בווידג׳טים בזמן שהמסך נעול. התצוגה החדשה כעת עוברת סוג של שינוי.

הפעלה וכיבוי במסך הנעילה

החל מ-iOS 16.2, אפל מאפשרת לבצע מספר שינויים בנראות של המסך נעילה. כעת, ניתן להסיר את הרקע ואת תצוגת ההתראות כאשר המסך נעול. האפשרות החדשה זמינה תחת ההגדרות של AOD.

אפל נגד ספאם – כל השינויים ב-AirDrop

אם יום אחד החלטתם להפעיל את קבלה ושליחת קבצים תמונות או כל דבר אחר דרך AirDrop, ההפעלה אפשרה לכל מי שמעוניין שלא באנשי הקשר שלכם, לשלוח לכם כל מה שהם רוצים. אך כעת, ב-iOS 16.2, אפל מגדירה כי אם החלטתם להפעיל את AirDrop, אפשרות קבלת מסמכים קבצים תמונות או כל דבר אחר, יהיה רק מאנשי הקשר שלכם. אם בכל זאת תרצו להפעיל שניתן לקבל קבצים מכל מי שלא באנשי הקשר, האפשרות תחזור בחזרה לאנשי קשר בלבד לאחר 10 דקות.

הדבר יאפשר סוף סוף למנוע ממשתמשים לקבל קבצים שהם לא מעוניינים מאנשים שהם לא מכירים. המהומות בסין עשו שימוש בפיצ׳ר הנ״ל מה שגרם לאפל לשנות את כללי המשחק.

אבטחה מתקדמת

אם כבר דיברנו על נושא של ספאם, אפל מוסיפה רמת אבטחה נוספת לכלל שירותי החברה שזמינים למשתמשי האייפון האייפד והמק. כעת, כל האפליקציות המובנות של החברה יהנו מרמת אבטחה אשר כל המידע שנשמר על גבי הענן יהיה מוצפן. כך שלא ניתן יהיה להגיע אליו על ידי שימוש לרעה של גורמים זרים.

האפשרות החדשה היא לא הכרחית, אך אפל מאפשרת למשתמשים להיכנס לתוכנית בחינם ולהינות מהצפנה של ההודעות, פתקים, תזכורות, הקלטות קוליות, גיבויים ועוד וכל זה דרך הענן ה-ICloud.

תמיכה במסך חיצוני עם Stage Manager

מאז השיקה אפל באיחור את עדכון מערכת ההפעלה לאייפדים ה-iPadOS 16, החברה הסירה מהגרסה הסופית את האפשרות לחבר אייפד למסך חיצוני ולהינות מפונקציית ריבוי המשימות החדשה ה-Stage Manager.

ריבוי משימות במסך חיצוני \ תמונה: אפל

אך כעת עם עדכון ה-IPadOS 16.2, אפל מחזירה את הפיצ׳ר שנעלם. האפשרות החדשה זמינה רק למשתמשי האייפד פרו עם מעבדי ה-M1 או M2, עם חיבור למסך חיצוני ותמיכה של עד 8 אפליקציות עם Stage Manager.

ארכיטקטורה לאפליקציית הבית

אפליקציית הבית מאפשרת שליטה על כל המוצרים החכמים, אלה שתומכים כמובן בפרוטוקול של אפל, ה-HomeKit. יחד עם iOS 16.2, אפל משדרגת את אפליקציית הבית עם תמיכה בתקן הבינלאומי ה-Matter, מהירות תגובה מהירה יותר ועוד. האפליקציה כולה נבנתה מחדש.

על מנת להינות מהעדכון, יש לוודא כי האייפון, אייפד מק אפל ווטש והאפל טיוי, כולם נמצאים על העדכון החדש ביותר.

ווידג׳טים חדשים למסך הנעילה

יחד עם העדכון החדש, אפל מוסיפה 2 ווידג׳טים חדשים הקשורים לנושא הבריאות של כולנו. ווידג׳ט מעקב השינה ווידג׳ט מעקב אחר התרופות. מדובר ב-2 תוספות מבורכות לאלה הקיימות. ווידג׳ט השינה יציג למשתמש את הנתונים האחרונים הזמינים אודות השינה.

ואילו ווידג׳ט התרופות, יציג למשתמש מתי צריך לקחת את התרופה הקרובה. כאשר כל הנתונים זמינים למשתמש בזמן אמת. דבר אשר יעזור ללא מעט אנשים שצריכים אינפורמציה נוספת על גבי מסך הנעילה שלהם.

עדכון ה-iOS 16.2 זמין כעת למשתמשי האייפון והוא מביא עימו חידושים נוספים למשתמשי האייפון. אפל עשתה שיפורים נוספים בכל הקשור להתראה לגבי תאונה SOS, כך שאם חלילה תעלו על רכבת הרים, האייפון לא יצלצל למשטרה. אלו הם רק חלק מהשינויים. כמו כן, העדכון החדש מביא עימו שיפורים למערכת ההפעלה, תיקוני באגים, תיקוני אבטחה וכמובן שיפור באיכות חיי הסוללה.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra