מנכ״ל וואווי \ תמונה: וואווי

וואווי מתערבת לטובת סין ומוחקת סרטונים מתוך המכשירים

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

מזה שבועות ארוכים בהם סוגרת ממשלת סין תושבים רבים בתוך מתחמים אשר מפרידים את חולי הקורונה משאר התושבים, מה שגורם במדינה ללא מעט מחאות והתקוממות כנגד הסגרים והממשל.

בימים האחרונים, משתמשים בעלי מכשירי וואווי (Huawei) גילו בפתאומיות כי סרטונים שצולמו מתוך המחאות פשוט נעלמים ונמחקים מהמכשיר ומשרות הענן של החברה ללא ידיעתם. דבר אשר עוזר לממשל בסין לשלוט על המתרחש ועל מה יוצא החוצה לעולם.

זאת לא פעם ראשונה בה וואווי מתערבת לטובת הממשל, הרי בסופו של יום מדובר בחברה סינית בשליטת הממשל. נשיא ארה״ב לשעבר דונלד טראמפ החליט להוסיף את וואווי וחברות נוספות לרשימה השחורה, דבר אשר גרם לוואווי להפסיק את הפעילות בארה״ב, ועל חברות נאסר לבצע כל התקשרות או עסקאות עמה.

חברות כמו גוגל וקואלקום היו בין החברות אשר נאלצו לבצע כל התקשרות אל מול וואווי. מה שגרם למשתמשים לאבד את שירותי גוגל. ובכך דחף את וואווי להוציא מערכת הפעלה עצמאית עם שירותים משל עצמה. מה שכמובן רק הוסיף לחברה את השליטה במשתמשים, אם עד עכשיו זה לא היה מספיק.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra