באפל מאשרים - USB-C באייפון הבא \ תמונה: WSJ

עכשיו זה רשמי: אפל תשלב את מחבר ה-USB-C בסדרת האייפון 15

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

האיחוד האירופי החליט כי על כל מכשיר אלקטורני שיש לו מחבר לטעינה, יהיה מחוייב בתקן אחיד, ה-USB Type-C. ובכך, כל החברות שמיצרות מוצרים שדורשים טעינה או מחבר, יהיו מחוייבים להחליף את קו המוצרים עד לשנת 2024.

חברת אפל (Apple) שמשווקת את מוצרי החברה (אייפון, אייפד, מק, אפל טיוי ועוד) עד כה השתמשה בתקן משל עצמה, מחבר הלייטנינג (Lightning). רוב מוצרי החברה כבר הוחלפו והותאמו למחבר ה-USB-C, אבל רק מוצר אחד (ומאוד משמעותי) עדיין לא עבר את השינוי שאנו כל כך מצפים לו.

אייפון 14 פרו \ תמונה: אפל

לאחר אין סוף שמועות בשנים האחרונות על השקת אייפון עם מחבר USB-C, סמנכ״ל התוכנה קרייג פדריגי (Craig Federighi) וסמנכ״ל השיווק גרג ג’וסוויאק (Greg Joswiak) השתתפו בכנס של עיתון ה-WJS מוקדם יותר השבוע, בו הם הודיעו כי על פי החלטת האיחוד האירופי, החברה תחליף את מחבר הליטנינג ל-USB-C ״בעתיד הקרוב״. מה שאכן מאשר את העובדה כי סדרת האייפונים הבאה צפויה להגיע עם המחבר החדש.

על פי מספר גורמים המקורבים לפיתוח סדרת האייפון 15, בימים אלה ממש בוחנים באפל את הדגמים החדשים עם מכשירי אב-טיפוס אשר שולבו בהם המחבר החדש. לאפל לא נותר עוד הרבה זמן, וכי השקת סדרת אייפון עם המחבר החדש ב-2024, עלולה מעט להיות קריטית עבור החברה.

צפו בראיון בו דיברו השניים על למה אין iMessage באנדרואיד, למה לאייפד אין אפליקציית מחשבון ועוד:

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra