תמונה: אפל MacRumors

אפל תחשוף את האייפד פרו עם M2 ועדכון ה-iPadOS 16.1 כבר בשבוע הבא

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

מסתמן, חברת אפל (Apple) לראשונה מזה מספר שנים, לא תערוך אירוע הכרזה עבור מחשבי המק כפי שנוהגת לעשות בחודש אוקטובר מידי שנה.

אייפד פרו | תמונה: Apple

על פי מארק גורמן, החברה תשיק כבר בשבוע הבא (לאחר ה-24 באוקטובר) את סדרת האייפד פרו שיגיע השנה עם מעבד ה-M2, לצד האייפד דור עשירי החדש שיגיע לראשונה עם מחבר Type-C, תמיכה ב-5G, עיצוב חדש ורענן וצבעים חדשים מזה שנים ללא כל שינוי. ההשקה של האייפדים החדשים תועבר כהודעה לעיתונות.

אייפד דור עשירי \ תמונה: רינדורים SHAILESH

לעומת זאת, סדרת האייפד פרו אומנם תקבל מעבד חדש וכנראה גם שדרוג במערך הצילום. אך מלבד זאת, הדברים צפויים להיות זהים לדגמים של שנה שעברה. רק שהשנה החברה מתכוונת לשדרג את המעבד ל-M2. לעומת ה-M1, אין הרבה שינוי משמעותי ולמי שיש את האייפד פרו עם M1, אין באמת צורך לשדרג לאייפד פרו חדש.

מעבד ה-M2 \ תמונה: אפל

לצד האייפדים החדשים, באפל סוף סוף ישחררו את העדכון המיוחל והכל כך בעייתי, ה-iPadOS 16.1. העדכון שהיה אמור לצאת בחודש ספטמבר האחרון לצד סדרת האייפונים 14 עם מערכת ההפעלה ה-iOS 16, נתקל בקשיים רבים בכל הקשור לריבוי משימות ול-Stage Manager. דבר אשר באפל עדיין לא הצליחו לפתור את כל התקלות. לא ברור האם בגרסת ה-RC הקרובה אכן נראה שינוי של ממש בכל הקשור לתקלות, ואנו צפויים לראות עדכון בסגנון של iPadOS 16.2 או iPadOS 16.1.x כבר בשבועות הקרובים.

עדכון iPadOS 16.1 \ תמונה: אפל

חודש אוקטובר הוא חודש בו אנו זוכים למחשבי מק חדשים ולעדכון השנתי של מערכת הפעלה ה-macOS . אך על פי גורמן, אפל מתכוונת לדחות את השקת מחשבי המקבוק פרו החדשים המבוססים מעבד ה-M2 לתאריך אחר (כנראה בחודש נובמבר), ולא לצד השקת האייפדים החדשים בשבוע הבא.

עדכון macOS Ventura 13 \ תמונה: אפל

כך שלא ברור האם נזכה לעדכון ה-macOS Ventura 13.0 בשבוע הבא, או שבאפל מתכוונים לדחות את השקת המערכת לצד מחשבי המקבוק פרו החדשים כנראה רק בחודש הבא?

מה שבטוח, שאירוע חשיפה כפי הנהוג מידי שנה עתיד כנראה לקרות רק בתחילת השנה, אז באפל מתכוונים לחשוף את המשקפיים החכמות ומערכת ההפעלה החדשה שתרוץ על גבי המשקפיים.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra