אפל קארפליי עם iOS 16 | תמונה: אפל

מהנדס מקורב לפרוייקט הרכב של אפל גנב סודות חברה

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

אם הייתם עובדים בחברה שרוב המוצרים שלה שמורים בסוד מאחורי קירות, הייתם מעזים לקחת את המידע ולגנוב אותו? מהנדס המקורב לפרוייקט הרכב החשמלי של אפל (Apple) העונה לשם Xiaolang Zhang מודה היום (23.08) במהלך המשפט שנערך נגדו, בו הוא גנב משרתי החברה לא פחות מ-20 גיגה של מידע שהעביר באמצעות פיצ’ר ה-AirDrop מהמחשב של החברה למחשב של אישתו.

אותו מידע שגנב קשור כולו לסודי סודות פרוייקט הרכב החשמלי של חברת אפל שנמצא בעבודות מזה שנים ארוכות וצפוי (אולי) לראות אור יום בשנים הבאות. העובד Xiaolang Zhang עזב את חברת אפל ועבר לעבוד בחברה סינית הנקראת Xpeng שמתמחה ברכבים חשמליים.

אפל פארק \ תמונה: אפל

אבל רגע לפני שעזב את אפל והיה מקורב לפרוייקט הרכב החשמלי הסודי של אפל, פתח את המחשב שקיבל מהעבודה והחליט להעביר את כל המידע שקשור לפרוייקט הרכב הסודי של אפל למחשב של אישתו באמצעות פיצ’ר ה-AirDrop המאפשר להעביר מידע בין מכשירי אפל. מי שעלו על כך הם כמובן מי שאחראים על האבטחה בחברה, שעלו על כך שהמידע הועבר ונגנב.

המשפט שהתחיל ב-2018 התקדם, והיום בדיון שהתנהל בדלתות סגורות, הודעה Xiaolang Zhang כי אכן העביר את המידע למחשב האישי של אשתו באמצעות AirDrop. כמובן שהוכחות לכך יש, לאפל יש את הסיבה להמשיך עם המשפט כנגד המהנדס לשעבר המקורב לפרוייקט הרכב הסודי של אפל.

הרכב החכם של אפל? \ תמונה: אילוסטרציה

בנובמבר הקרוב, אם יחליט בית המשפט, Xiaolang Zhang צפוי להיכנס לכלא עד 10 שנים ועם קנס של 250 אלף דולר לחברת אפל כנגד הנזקים שאולי יגרמו לה ביום מן הימים. עד לרגב כתיבת שורות אלו, אותם הקבצים לא הודלפו אך כנראה ונעשו בהם שימוש בחברות אחרות בהן עבד המהנדס לשעבר, ובכך הצליח לתת לחברות אחרות סוג של יתרון אל מול מה שבאפל עובדים בשנים האחרונות.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra