רק הושק אבל לא יגיע לאירופה \ תמונה: OnePlus

יצרניות Oppo ו-OnePlus בדרך להפסיק את המכירות באירופה

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

אחרי וואווי, נראה כי גם יצרניות סיניות נוספות בדרך לספוג מכה קשה. בית המשפט בגרמניה קבע לפני מספר ימים כי יצרניות Oppo וחברת הבת OnePlus, חייבות להפסיק את מכירת הסמארטפונים וכל מוצר שעושה שימוש בטכנולוגיית ה-5G.

מי שעתרה לבית המשפט, היא חברת נוקיה (Nokia). אשר הוכיחה כי מכשירי הסמארטפון של Oppo ו-OnePlus עושים שימוש בטכנולוגיית ה-5G במכשירים, מבלי לשלם זכויות של פטנטים לנוקיה. ב-Oppo ניסו לחסום את המהלך ולהגיש ערעור לבית המשפט שקבע כי על היצרניות להפסיק במיידי את המכירות בגרמניה. ומכיוון שגרמניה היא חלק ממדינות האיחוד האירופי, הפסקת מכירת מכשירי הסמארטפון של היצרניות הסיניות הן רק עניין של זמן במדינות נוספות באירופה.

אין אזכור למכשירי הסמארטפון באתר Oppo \ תמונה: תמונת מסך

באתר Oppo שבגרמניה כבר החברה הספיקה להסיר כל אזכור למכשירי סמארטפון כאלה ואחרים, ואילו מזמינה את הרוכשים להינות ולרכוש מוצרים נלווים ומוצרים נוספים של החברה. באתר הגרמני של OnePlus, הצגת ליין מכשירי הסמארטפונים עדיין קיימת, אך עם ניסיון לרכוש את אחד מהמכשירים של החברה, נתקלנו בהודעת שגיאה של 404. מה שאומר, שגם המכירות באתר OnePlus הופסקו לאלתר.

באתר OnePlus הגרמני כבר אין אפשרות לרכוש יותר מכשירים \ תמונה: צילום מסך

מדובר במכה לא פשוטה לחברות שיאלצו להפסיד לא מעט רוכשים ומכשירים שימשיכו לשבת במחסנים, כאשר המכשירים של שתי היצרניות מאוד פופולרים במדינות אירופה. אנחנו כמובן נמשיך לעדכן.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra