תצוגת אחוזי הסוללה באייפון חוזרת עם iOS 16

אפל מחזירה את תצוגת אחוזי הסוללה למכשירי האייפון

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

מאז חשפה חברת אפל (Apple) את מכשיר העשור האייפון X אי שם ב-2017, החברה החליטה ללכת על מסך מלא ללא כפתור בית ועם מערך ביומטרי של זיהוי פנים. אלו היו רק חלק מהשינויים שהמשתמשים היו צריכים להתרגל אליהם.

iPhone Xs | תמונה: אלדד מטמון, The Verifier

מערכת ההפעלה ה-iOS אף היא עברה סוג של “מתיחת פנים”, והותאמה במלואה למסכים מלאים, כאלה ללא כפתור בית. אך יחד עם השינויים החיצוניים של מכשירי האייפון מ-2017 ועד היום, באפל החליטו להסיר את תצוגת אחוזי הסוללה במסך הבית או במסך הנעילה. דבר אשר הקשה לא מעט על המשתמשים לדעת כמה אחוזי סוללה נותרו, עד לריצה ולחפש את כבל הטעינה ולהפיח רוח חיים במכשירי האייפון שלהם.

אך כעת, לאחר כ-5 שנים מאז הסירה אפל את אחוזי תצוגת הסוללה בראש המסך ובמסך הנעילה, החברה מחזירה את “הפיצ’ר” הנ”ל בחזרה יחד עם שחרור הבטא החמישית של iOS 16 אשר שוחררה מוקדם יותר למפתחים, ואם עד הרגע האחרון הכל יהיה בסדר, אנו צפויים לראות את החזרת אחוזי הסוללה בגרסה המלאה של עדכון מערכת ההפעלה ה-iOS 16 שצפוי לצאת בחודש ספטמבר הקרוב לצד סדרת האייפון 14.

סיבת הסרת אחוזי הסוללה מצד אפל עד כה לא נחשפה, אך אנו מעריכים כי הסרת אחוזי הסוללה גרמה ללא מעט משתמשים פשוט לשכוח לרגע מכמה אחוזי סוללה יש להם, ופשוט להמשיך ולהשתמש במכשיר, עד קבלת ההתראה כי הסוללה ירדה ל-20% או ל-10%. מה גם, שבאפל המשיכו להוציא גרסאות מערכת ה-iOS למכשירי ישנים, כמו אייפון 6, 6S ואייפון 7 ו-7 פלוס. ככל שהזמן עובר, כך גם חיי הסוללה הולכים ונעלמים. דבר אשר היה מציג למשתמשים את אחוזי הסוללה, וניתן היה לראות כעבור דקות אחדות כי הסוללה ירדה מ-100 אחוז ל-60 ואפילו ל-30 אחוז בין רגע.

מאז הספיקו באפל להוסיף תפריט חדש של בריאות הסוללה והצגה של כל הנתונים האפשריים בכדי לדעת מה מהשירותים או האפליקציות עשו שימוש בסוללה, הצגת מידע אודות מחזור טעינה, ואף הצגה של אחוזי בריאות הסוללה.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra