מחשבים

לזכר הימים: Microsoft Windows Longhorn

Longhorn_windows

לזכר הימים: Microsoft Windows Longhorn

שנת 2001, חברת Microsoft משחררת לאוויר העולם את מערכת ההפעלה המוצלחת Windows XP. עם הוצאת המערכת, החלה Microsoft לעבוד כנהוג על מערכת הפעלה חדשה. החברה הציגה את המערכת החדשה Windows Longhorn כשינוי הגדול בהיסטוריה של מערכות ההפעלה למחשבי ה-PC.

לאחר שנתיים של פיתוח, החברה הבטיחה לשחרר את המערכת בסוף שנת 2003, מה שלא קרה עד כה. לאחר דחיות רבות, בשנת 2005 בכנס ה-PDC הידוע, שם הודיעה החברה על המשך הפיתוח של מערכת ההפעלה Longhorn, אך בשם שונה וקוד שונה. למערכת החדשה קראו Windows Vista, אשר לאחר 6 שנות פיתוח, חברת Microsoft שחררה את מערכת ההפעלה Windows Vista, אשר אומנם הביאה למהפך במערכת ההפעלה למחשבי ה-PC, אך יחד עם זאת, העולם לא היה מוכן בזמן למערכת, ורק לאחר כשנתיים [2008] זכינו ל-2 חבילות שרות ה-Service Pack. ולמערכת מעט יותר יציבה.

כיום, בשנת 2010 אנו זוכים להשתמש במערכת ההפעלה Windows 7, אשר הביאה למהפך אמיתי בעולם, ואין ספק שמדובר במערכת ההפעלה הטובה ביותר מאז הכרנו את Windows. קצב המכירות של 7 היה המהיר והגדול ביותר בהיסטוריה. כעת, כל שנותר לנו להמתין ולראות מה חברת Microsoft מתכננת להוציא עם Windows 8.

האם גם ב-Windows 8 החברה תנסה להביא אותנו למקומות חדשים שתרם הכרנו?

למי שלא מכיר, ולמי שמכיר, תמיד טוב להיזכר בימים הטובים Smile
האבולוציה של מערכות ההפעלה “Windows”:

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018

תגובות 2

Close