תמונה: RODNAE Productions from Pe

מסתמן: בקרוב נצטרך לשלם מס גם על נטפליקס בישראל

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

משרד האוצר פרסם הבוקר (שלישי) את טיוטת התכנית העוסקת בהכנסות למדינה לשנה הקרובה, וכוללת בתוכה גם החלטה שעשויה להשפיע על רבים מאיתנו בעולם הדיגיטלי.

עד היום נהנו חברות רב לאומיות כמו פייסבוק, גוגל, אפל ואפילו נטפליקס, מפטור לתשלום מע״מ על שירותים שהמשתמשים צורכים. עד היום למעשה הייתם משלמים ישירות לאותו ספק סטרימינג או פלטפורמה להורדת אפליקציות, ומס הערך המוסף היה נשאר מחוץ למשוואה. אבל כנראה שזה הולך להשתנות.

Netflix
Image by Tumisu from Pixabay

משרד האוצר העלה בטיוטה שפרסם היום הצעה רשמית לבטל את הפטור ממע״מ, העומד היום על 17 אחוזים, גם מהשירותים הדיגיטליים.  ההצעה למעשה אומרת כי רכישות דיגיטליות כמו אפליקצייה, פרסום בפייסבוק, מנוי בנטפליקס, שירותי גיבוי קבצים, מנוי באפל מיוזיק ועוד, יהיו חייבות בתוספת של מס הערך המוסף.

מחירים לדוגמה (חבילות בסיסיות בכל שירות):

[su_table responsive=”yes”]

שירות/פעולה מחיר כיום מחיר בתוספת 17% מע״מ
נטפליקס 32.90 שקלים 38.49 שקלים
אפל מיוזיק 19.90 שקלים 23.28 שקלים
ספוטיפיי 19.90 שקלים 23.28 שקלים
יוטיוב פרימיום (אנדרואיד) 23.90 שקלים 27.96 שקלים
איחסון גוגל וואן (100 ג״ב) לשנה 80 שקלים 93.6 שקלים
אפליקציית Procreate (בטבלת Top Paid לאייפון) 17.90 שקלים 20.94 שקלים
נובה לאונצ׳ר (בטבלת Top Paid לאנדרואיד) 19.30 שקלים 22.58 שקלים

[/su_table]

את תוספת המס יעבירו החברות הרב הלאומיות אל רשות המיסים בישראל. משרד האוצר מעריך את ההכנסות מהשימושים הללו בסך של 500 מיליון שקלים בשנה.

גם הביטקוין נכנס למשחק

הצעה נוספת שעלתה בטיוטה היא לחייב כל אדם שמחזיק במטבעות ביטקוין עם שווי של למעלה מ-200,000 שקלים לדווח על כך לרשות המיסים.  כיום המטבעות הוירטואליים אינם מפוקחים על ידי רשות המיסים וזה נראה כמו צעד ראשון של הרשות לנסות ולהתחקות אחרי אנשים שמנסים לבצע העלמות מס באמצעות אותם מטבעות.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *