Apple | אפל

אפל תציג ארבעה מכשירי אייפון ב-2020; אייפון ללא חיבור חוטי שנה לאחר מכן

זה סוף השנה האזרחית, וזה אומר שהאנליסט מינג צ’אי-קואו מציג לעולם את התוכנית השנתית של חברת אפל (Apple) בכל הקשור להשקה של מכשירי אייפון חדשים (ומוצרים נוספים בין היתר).

המזכר של קאו

מסמך חדש שהציג מינג מוקדם יותר היום מעיד על כך שאפל עובדת על לא פחות מארבעה מכשירי אייפון בשנה הבאה, אבל עוד נחזור למספר מכשירי האייפון שצפויים לצאת בשנה הבאה בסוף הכתבה.

נתחיל מהשושלת (או ארבעה?)

אפל כמו בכל שנה צפויה להציג שלושה מכשירי אייפון, האייפון 12 (או אייפון 11S), אייפון 12 פרו והאייפון 12 פרו מקס. אך על קאו, אפל תציג ארבעה מכשירי אייפון חדשים. 5.4 אינץ׳, שני מכשירי 6.1 אינץ׳ (?) ומכשיר פרימיום בגודל 6.7 אינץ׳. על פי המסמך, כל ארבעת המכשירים צפויים להגיע עם מסך בטכנולוגיית OLED ועם תמיכה ברשת הסלולרית ה-5G. השוני בין המכשירים כמובן צפוי להיות המערך צילום של 2 מצלמות בגב המכשיר ה-5.4 אינץ׳ וה-6.1, ואילו ה-6.1 הנוסף וה-6.7 אינץ׳ צפויים להגיע עם מערך צילום משולש וטכנולוגיית FaceID מתקדמת.

מקור צילום: YouTube

עוד לא ברור האם המקורות של קאו צודקים או שמה אפל מנסה לעבוד עלינו במעט על מנת לבדוק את המקורות, אך אנו מאמינים כי אפל תשיק רק שלושה מכשירי אייפון ולא ארבעה. אם כן ארבעה, למה שני מכשירים בגודל 6.1 אינץ׳? התחרות מול מערכת ההפעלה אנדרואיד ומכשירי וואווי וסמסונג קשה? כל המכשירים הנ״ל צפויים לראות אור בשנה הבאה, 2020. העיצוב של מכשירי האייפון מסדרת 2020 צפויים להראות בדומה לאייפון 4 האכדי, על פי מספר שמועות כמובן.

אייפון ללא חיבור חוטי ב-2021

נראה שאפל קופצת מחיבור הלייטניג לאייפון ללא מחבר וכזה שיופעל על טעינה אלחוטית בלבד. בזמן שכולנו מחכים שאפל תפסיק עם מחבר הלייטניג ותעבור ל-USB Type-C, נראה כי החברה מתכוונת לוותר על מחבר להטעין את המכשיר והולכת על כל הקופה עם מכשיר יחיד וניסיוני אשר לא תתאפשר הטענה רגילה, אלא אלחוטית בלבד. הסוללה כמובן תוגדל בשל המקום שיתפנה במכשיר, ועוד מספר חלקים נוספים שיוחלפו ויתנו למשתמש ״יום שלם ללא הטענה״ (זכרו את המשפט, הוא יאמר בעתיד לא מעט אם המידע אכן נכון). אז זה אומר שנראה מכשיר אייפון ללא מחבר חוטי עם סוללה שאכן תחזיק יום שלם? ימים יגידו.

צילום מקור: Ben Geskin

בחזרה לעתיד, אייפון SE2

אם חשבנו שאפל מתכוונת לוותר על האייפון SE2 עליו ישנן שמועות מזה שנים ארוכות ממשיכות לצוץ, וגם כאן, קאו מעדכן כי אפל אכן מתכוונת להשיק בשנה הבאה את הגרסה המחודשת עם מסך בדומה לזה של האייפון 8 ועם גוף בגודל של 4.7 אינץ׳. כמובן המסך לא יהיה OLED אלא LCD בלבד.

אייפון SE \ צילום מקור: Apple

SE2 פלוס?

ורגע לפני שאנו סוגרים את הרשימה, קאו מפתיע כי ב-2021 אפל צפויה להציג את האייפון SE2 פלוס בעל מסך בגודל של בין 5.5 ל-6.1 אינץ׳ עם עיצוב של מסך מלא ללא כפתור בית, כאשר זה יתווסף בצידו או בגב המכשיר. עוד לא ברור האם השמועות של טביעת אצבע בתוך המסך אכן נכונות, קאו אינו מציג אף מידע שכזה במזכר שהוציא מוקדם יותר היום.

אם אנו סופרים נכון (ותקנו אותנו אם אנו טועים), אפל לא מתכוונת להשיק ארבעה מכשירי אייפון בשנה הבאה, אלא חמישה מכשירים. אם המזכר של קאו אכן נכון והמידע שקיבל מתוך מקורבים לפיתוח, אנו צפויים לראות תחרות חדשה של אפל אל מול סמסונג, וואווי וגוגל שעובדות במרץ על השקת מספר מכשירים נוספים.

יהיה One More Thing? \ צילום: BLOOMBERG/GETTY IMAGES

האם סוף סוף אפל תצליח לצמצם את הפער ותעלה בחזרה בקצב מכירות האייפון מסביב לעולם ותחזור להיות במקום השלישי או השני? או בכלל הראשון? ימים יגידו

תגיות
להמשך קריאה

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Back to top button
Close