אנדרואיד

גוגל הציגה את Mobile ID; תעודת זהות במכשיר האנדרואיד שלכם

חברת גוגל (Google) תפסה את הבמה במהלך כנס המפתחים השנתי של קוואלקום (Qualcomm) שנערך בימים אלו. שם הציגה גוגל את מערך הזיהוי הביומטרי הדור הבא, כזה שיאפשר לכם להציג את תעודת הזהות או הדרכון מבלי הצורך להסתובב עם כרטיס פיזי, הכירו את Mobile ID.

גוגל אומנם צפויה להציג רק בשנה הבאה את מערכת ההפעלה האנדרואיד 11 (או אם תרצו, אנדרואיד R), אך זה לא עוצר אותה מלהציג כמה שינויים שצפויים להגיע למערכת ההפעלה בעוד פחות משנה. החברה הציגה את מערך הזיהוי הביומטרי הדור הבא, כזה שיאפשר לנו לגשת לנמלי תעופה, או לנהוג בכבישים מבלי הצורך להסתובב עם כרטיס פיזי. אפל הציגה דבר דומה לפני קצת יותר משנתיים, אך מאז לא שמענו על כך דבר. גוגל תעשה שימוש במעבד החדש ה-Snapdragon SoC 865 וכבר הספיקה להציג את ה-API החדשים שיעשו שימוש בטכנולוגיה החדשה.

אין ספק ששנה הבאה תהיה בסימן מי תצליח להיות הראשונה להציג מערך זיהוי שכזה, שעוד לא ברור כיצד הוא יעבוד בעולם ומי מהמדינות תשתתף. דבר שעוד לא ברור כיצד גוגל או אפל מתכוונת לעשות אותו אל מול הרשויות, לדוגמה – בארה”ב לכל מדינה יש רישיון נהיגה, כך שלא ברור איך והאם יהיה הדבר אפשרי להפעיל מערך שכזה. ואם עד עכשיו חששתם מלהוציא תעודת זהות או דרכון ביומטרי, האם החברות יצליחו להגן על המשתמשים באופן כזה שלא ניתן יהיה להגיע אליו במכשיר הסללורי שלנו?

אפל וגוגל הצליחו להוכיח כי מערך התשלומים ה-Apple Pay וה-Google Pay מאובטחים ברמה מאוד גבוה, כזאת שכמעט ולא ניתן להגיע אליה מבחוץ.

האם גוגל תצליח לעזור למשתמשים אשר שכחו את הדרכון או הרישיון נהיגה בבית ופשוט להציג אותו על גבי המסך שלנו באופן מאובטח? אנו מאמינים כי זה יקח עוד קצת זמן עד שנגיע למקום בו נסתובב כמעט ללא ארנק או כסף במזומן.

תגיות
להמשך קריאה

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Back to top button
Close