כללי1

שימו לב: חברת Apple משחררת עדכון קושחה למכשירי ה-iOS

icono-ipsw

שימו לב: חברת Apple משחררת עדכון קושחה למכשירי ה-iOS

לאחר חרושת השמועות אשר התרוצצו ברשת בשעות האחרונות על כך שחברת Apple מתכוונת לשחרר עוד היום את גרסאת התיקון 4.0.2 אשר תחסום את גישת הכלי “Jailbreakme” אשר שוחרר לפני מספר ימים, וזאת על מנת לצמצם את הנזקים אשר נגרמו לחברה בימים האחרונים.

קושחה 4.0.2 מתקנת את פרצת האבטחה אשר הכלי “Jailbreakme” משתמש בו, הפריצה נעשת על ידי קובץ PDF אשר מורד למכשיר דרך דפדפן ה-Safari, ומשם מנצל את החור אבטחה ומשנה את קבצי המערכת. המפתח Comex הזהיר לגבי שחרור קושחה חדשה על ידי חברת Apple אשר תחסום את הפריצה, אבל הבטיח שישחרר כלי בדומה ל-Spirit, וניתן יהיה להמשיך ולבצע Jailbreak, למרות סגירת חור האבטחה אשר קיים.

עדכון הקושחה זמין למכשירי ה-ios 4, מי שבעל מכשיר iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4 ו-iPod Touch דור 2 ו-3.
בנוסף, משחררת החברה עדכון קושחה גם למכשיר ה-iPad, הקושחה 3.2.2 אשר מתקנת את החור אבטחה לניצול לטובת ה-Jailbreak. 
דוברת החברה דווחה השבוע כי חור האבטחה תוקן, ובימים הקרובים החברה תשחרר את העדכון, כפי שקרה ממש לא מזמן.

iPhone.4.0iPad.3.2
לכל מכשירי ה-Jailbreak וה-Unlock, שימו לב לעת עתה לשמור את החתימות ב-Cydia ולהימנע משדרוג הקושחה, לא ניתן יהיה לפרוץ את המכשירים לאחר שדרוג הקושחה.

בדיוק היום, חברי צוות ה-Dev-Team, משחררים מידע בפעם הראשונה ומראים לחברת Apple את הכמות מכשירים אשר בצעו את תהליך שחרור המכשירים לשיחות בכל רשת, הכוונה ל-Unlock, וזאת תוך מספר ימים. עד כה נפרצו לכמעל 800,000 אלף מכשירים, ובין רשימת 20 המדינות אשר המכשירים נפרצו בימים הקרובים, נמצאת ישראל במקום ה-15, אשר עומד על כמעט 10,000 אלף מכשירים אשר נפרצו לשימוש לשיחות בכל רשת סלולרית.

dev-team_unlocks_to_date

כפי שכולם יודעים, מלחמת החתול ועכבר לעולם לא תפסק, ויש מי שמחזיק בסוד הגדול, Geohot, הבחור אשר פרץ לראשונה את מכשיר ה-iPhone, ולאחר מכן את ה-PS3, טוען כי בידיו פריצה לכל מכשיר iPhone, אשר לעולם לא ניתן יהיה לחסום אותה. אך לעת עתה הבחור פרש מחוץ למשחק.. אולי מישהו ב-Apple שילם הרבה? יכול מאוד להיות.

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Close