Apple | אפל

אפל חשפה את macOS 10.15: הכירו את האי בקליפורניה ״קטלינה״

חברת אפל חשפה אמש (שני) את מערכת ההפעלה macOS 10.15 אשר נבחר לה שם מפתיע במיוחד על האי ששוכן לו בדרום קליפורניה (לא רחוק מלוס אנג׳לס) בשם קטלינה (Catalina Island).

העדכון החדש שיגיע בחודשי הסתיו הקרובים יהיה אף הוא מוצע להורדה בחינם עבור משתמשי המק שיהיו מעוניינים לשדרג לגרסה החדשה שמביאה עימה לא מעט חידושים.

הכירו את פרוייקט מרציפן

או בשמו המלא (Project Catalyst), יאפשר למפתחים לפתח אפליקציה אחת ולהתאים אותה באופן אוטומטי עבור האייפון האייפד והמק. כל אפליקציה אשר תפותח עבור פלטפורמת האייפד תהיה זמינה להורדה גם עבור משתמשי המק אשר יהיו זמינות להורדה עם macOS 10.15. מדובר בפרוייקט שאפתני של חברת אפל אשר יאפשר למפתחים להגיע ליותר משתמשים ובכך תוכל אפל להגדיל את מכירות מחשבי המק, ותת למשתמשים סיבה קצת יותר טובה לקרוץ מעולם ה-PC אל עולם ה-Mac.

מאז הכריזה אפל על הפרוייקט בשנה שעברה עם macOS 10.14, השנה באפל למדו לא מעט על השימוש באפליקציות הראשונות ששילבה החברה כמו חדשות, רשמקול בית חכם ומניות. השימוש כעת הופך לנוח ויעיל יותר מבעבר. ובאפל מבטיחים כי העבודה על הפרוייקט רק החלה וכעת מאפשרת למפתחים להיות חלק ממנו.

מוזיקה, טלוויזיה ופודקסטים

תגידו שלום ולא להתראות לאייטיונס. אפל נפרדת מהתוכנה הישנה והמסורבלת ומפצלת אותה ל-3 אפליקציות שונות. מוזיקה עם Apple Music תאפשר למשתמש להאזין לספריית המוזיקה האישית, הרשמה לשרות האפל מיוזיק ולהוריד ולהזרים שירים ווידאו קליפים ללא הגבלה. אפליקציית הטלוויזיה האפל טיוי, תאפשר לכם לצפות בכל הסדרות והסרטים שאתם אוהבים ישירות ממקום אחד. ואם אתם בעניין של פודקסטים, אפליקציה חדשה תאפשר לכם להרשם לערוצי פודקסטים שונים ועוד.

שליטה קולית

אם לרגע נעזוב את הפיצ׳רים המגניבים וכל החידושים במערכת, בזמן ההכרזה היה אחד שריגש אותנו במיוחד. באפל מוסיפים תמיכה בשליטה קולית מלאה במערכת ההפעלה macOS 10.15 לבעלי מוגבליות, אשר מעתה יוכלו לשלוט על כל המערכת באמצעות הקול בלבד. באפל פיצחו את השיטה, ועל כל חלק בחלון בו נמצא המשתמש יתווספו מספרים, כאשר על פי פקודות קוליות יוכל המשתמש לבחור באלמנט או באפשרויות שנמצאות בחלון או במסך. למה להרחיב, צפו בוידאו:

מסך שני באמצעות האייפד

אם אתם נמצאים בזמן עריכה של תמונה או וידאו וצריכים קצת יותר מקום, עם macOS 10.15 תוכלו להשתמש באייפד בתור מסך שני, כאשר ניתן יהיה להעביר ולצפות בתמונות או וידאו ולהמשיך את העריכה שלהם על גבי מסך מגע כמו האייפד. ומה עם העיפרון החכם של אפל? גם הוא תומך במסך המשני וניתן לערוך ועוד.

זמן מסך מעכשיו גם במק

מרגישים שאתם נותנים למחשב שלכם יותר מידי זמן עבודה, משחקים או גלישה באינטרנט? אחד הפיצ׳רים העיקריים מ-iOS 12 מגיעים למשתמשי המק – זמן מסך. ניתן לעקוב אחר הפעולות במחשב, כמו גלישה באינטרנט או שימוש באפליקציה או תוכנה ולדעת בדיוק כמה זמן הקדשתם. ניתן כמובן לנעול אפליקציה או כל פיצ׳ר במערכת ההפעלה על מנת לתת לסובבים קצת יותר זמן, ובעיקר לעצמכם.

בטיחות

תמיד חששתם ששמה מישהו יגנוב לכם את המחשב הכל כך יקר שלכם? באפל מצאו פיתרון. עד כה, אם מחשב מק היה נגנב היה ניתן (למי שמבין) לאפס את כל המחשב ישירות ממסך הבוט. וכך, הגנבים היו יכולים להשתמש במחשב, למכור אותו ולעשות בו שימוש כרצונם ללא כל הפרעה. הרי איזה גנב באמת פותח את המחשב ומתחבר לרשת אלחוטית על מנת שידע הבעלים היכן הוא נמצא? אך כעת, ברגע שמחשב מק נגנב, מכשירי האייפון, מק, אייפדים וכל מכשיר של אפל יוכל לעזור לכם למצוא אותו על ידי שליחת אות שתעבור בין מחשבים אייפדים ואייפונים ובכך לעזור למשתמש להגיע אל הרכוש הגנוב שלו, או שחלילה איבדתם אותו.

כעת בעת הדלקת המחשב, לא ניתן יהיה להיכנס אל מסך הבוט או לבחור בהגדרות אם המחשב הוגדר כגנוב או אבוד. מסך נעילה חדש לא יאפשר לגנבים לעקוף את הגדרות האבטחה והמחשב פשוט יהפוך ללא שמיש.

אלו הם רק חלק מהחידושים בעדכון מערכת ההפעלה macOS 10.15 קטלינה אשר תשוחרר בחודשי הסתיו הקרובים בחינם לבעלי מחשבי המק. להלן הרשימה המלאה של המחשבים שיתמכו בעדכון:

תגיות
להמשך קריאה

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Back to top button
Close