Apple | אפל

באפל שוב פוגעים באינטליגנציה של המשתמשים; והפעם עם האייפוד טאץ’

טור דיעה

לפני מספר ימים מרעננת אפל (Apple) ומשום מקום את האייפוד טאץ’ “הדור השביעי החדש”. אשר מגיע עם אותו המסך בגודל של 4″ אינץ’ עם Retina Display ברזולוציה של 1136×640, אותה המצלמה הראשית של 8MP ואותה מצלמת סלפי של 1.2MP. אז מה כן חדש? המחיר והמעבד A10 Fusion המוכר לנו מדגמי האייפון 7 והאייפון 7 פלוס.

אייפוד טאץ’ דור שביעי \ צילום: צילום מסך The Verifier

איפה החדשנות? איפה מסך גדול יותר עם זיהוי ביומטרי כמו ה-Touch ID המופלא או ה-Face ID? אז אפל משאירה את כפתור הבית הפיזי (כן, פיזי אמיתי כמו של פעם) וזאת על מנת להשאיר את האייפוד האחרון עלי אדמות לאחר שזאת ביטלה את כל קו האייפודים מהעשור האחרון. נכון, אין באמת צורך באייפוד כזה או אחר, ובטח שלא אייפוד טאץ’ שלא עבר שינוי משמעותי.

נשאיר בצד את הדיון עבור ילדים עם סמארטפונים לפעם אחרת, אבל אייפוד טאץ’ עם שינויים משמעותיים היה יכול להיות מענה מעולה לאותם הילדים שצורכים חדשנות (הרי אי אפשר באמת לעצור אותם, או אותנו), ולא מכשיר סמארטפון באלפי שקלים שלא מצדיק את הקיום עבור אותם הילדים שבסה”כ צופים בסרטונים ביוטיוב או משחקים פורטנייט.

אז יש AR, ואו \ צילום: Apple

האייפוד טאץ’ דור 7 מגיע ללא שינוי משמעותי באמת, אז יש מעבד חזק יותר שהושק בספטמבר 2016 ועם מעט יותר זיכרון אחסון (32, 128 או 256GB) ועם תג מחיר מעט יקר יותר שמתחיל ב-$199 ומגיע עד ל-$399 דולר ללא מיסוי כלול. באפל כמו באפל, כמובן מתהדרים בכל השינויים והתוספים החדשים לאייפוד טאץ’, כמו תמיכה בשרות הגיימינג ה-Apple Arcade שיגיע בחודשי הסתיו הקרובים, תמיכה במשחקים חדישים יותר, ב-AR (לראשונה, מי באמת משתמש בזה באייפון?) וכמובן שרות המוזיקה ה-Apple Music (כי הרי האייפוד תמיד היה בשביל מוזיקה, זוכרים?) ועוד.

אפל מכינה את הקרקע ל-iOS 13

כפי שדיווחנו בבלעדיות בחודש ינואר האחרון, בו חשפנו את הרשימה המלאה של מכשירי האייפון, האייפד והאייפוד טאץ’ שיקבלו ולא יקבלו את עדכון מערכת ההפעלה הבא ה-iOS 13 שיחשף על ידי אפל במלואו ב-3 ביוני, ויושק לכלל המשתמשים בחינם בחודש ספטמבר הקרוב. באפל כמובן מבטלים את התמיכה באייפוד טאץ’ דור 6 האחרון, והוא אינו יקבל עוד עדכוני תוכנה מעבר ל-iOS 12.4. לכן, הושק האייפוד טאץ’ דור 7 עם מעבד ה-A10 על מנת לתמוך בעדכון הגדול הבא, ה-iOS 13. מה שאכן מאשר את הידיעה הבלעדית שלנו, על כך שהאייפוד טאץ’ 6 ישאר מאחור.

שרות המשחקים ללא פרסומות וללא רכישה בתוך המשחק \ אפל Arcade \ צילום: Apple

ובאפל, כמו באפל – על מנת להשאיר את האייפוד חי וקיים, היא משיקה חומרה לא רלוונטית עם מסך שאין לו מקום ב-2019, ובכלל מחיר אסטרונומי שניתן לרכוש בו סמארטפון אומנם לא הכי מתקדם, אבל עם חומרה טובה בהרבה. והמשתמשים? הם ימשיכו לתמוך ולתת לאפל את הלגיטימציה לעשוק את המשתמשים, ולא לתת להם תמורה מתאימה עבור המחיר שהם משלמים, ולא משנה כמה גדול המותג וכמה שווה החברה. יש מקום בו צריך לעצור ולהפסיק לחשוב שהמשתמשים מטומטמים.

ולמי שמכם שאכן ירכוש או מתכוון לרכוש את הדגם “החדש” של האייפוד טאץ’, למה?

תגיות
להמשך קריאה

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Back to top button
Close